Ryzen 5 3600 ve RX 580 sistem için 500W PSU yeterli mi?

@FantastikTürk Yorumlarınızı hiç ılımlı bulmuyorum, sizin bakkal dediğiniz dükkan şirkete bağlı bir kuruluş ve kaliteli teknik destek veriyoruz. yorumunuzda kendiniz ile çelişiyorsunuz, o sorun yaşadı diye bu sorun yaşayacak diye bir kaide yok. Çikolata almak için bakkala gidebilirsiniz, saygılar.

@Kaleo O zaman Rampage güç kaynağı için de size geliriz :)
Benim savunduğunuz güç kaynakları ile alakalı neden kalitesiz olduğuna dair mesajıma herhangi bir cevap vermiyorsunuz, pardon veremiyorsunuz. Madem kaliteli ve benim fikrim yanlış, o zaman buyrun meydana.

Evet elektronik şans işi. Bozulan Corsair de olabilir. Ancak 1 tane sorunlu Corsair güç kaynağı varsa 100 tane Rampage vardır. Ayrıca içindeki bileşenlerin kalitesizliği gerçeği de gün gibi ortada.

PSU'dan yana çok sıkıntı çektim. Gerek yeterli gücü verememesi gerekse etiketine göre yazan değerlerin 1 yıllık kullanım sonrası altına düşmesi...

Şuan FSP ve Thermaltake marka kullanıyorum. RX 580'li sistemde 600W kullanıyorum.

@tryoldas Haklısınız. Özellikle donanımın istediği sınırda bir güç kaynağı alırken Rampage veya "herhangi başka kalitesiz" bir güç kaynağı almak büyük hata olur. Sınırda almamak gerekiyor. Eğer zorundaysa bile kaliteli olmak zorunda ki uzun zaman boyunca etiketteki değerleri versin ve düzgün çalışabilsin.

Ben sizin önerdiğiniz PSU'ya kalitesiz ibaresini belirtmedim, mesajı düzgün okur iseniz belirttiğiniz PSU eleştirdiğiniz PSU olarak anlamanız gerekirdi fakat herkesin lugatı farklı. Ben FSP'de önerdim Rampage'de aralarında 50 TL fark var. Evet, teknoloji şans işi fakat dediğim gibi çalıştığım firma profesyonel ve sertifikaya sahibim. Denemeden önermem, önermeden önce de denerim. Benim yıllarımı verip yaptığım işe saygı duymayıp bakkal diyen bir insanın kendine saygısı olduğunu düşünmüyorum, burada amaç birbirimize destek çıkmak, amacımız kötü olsa önermezdik :)

Arkadaşlar henüz üye oldum ve acil yardımınıza ihtiyacım var PSU konusunda. İşlemcimi değiştirdim ve ekran kartıma henüz karar vermedim ve takmadan önce size sorayım dedim.
Sistem.
AMD Ryzen 5 3600 3, 6MB cache sokey AM4 işlemci(yeni aldığım)
Anakart MSI B350M GAMING PRO.
RAM'ler Corsair domınator DDR4 16 GB 3200 MHz.
Ekran kartım MSI 1050 Ti(eski)
Yeni ekran kartı düşüncem Sapphire RX580 Nitro + 8 GB Special Edition ya da RX590 8 GB Special Edition.
PSU konusunda emin değilim bu yüzden yazıyorum kullandığım PSU: FSP 500W 80+
Soğutucum noctua NH-U9B SE2.

RX 580 yerine GTX 1650 Super tavsiye ederim hem TDP'si düşük hem daha iyi.

@tryoldas Haklısınız. Özellikle donanımın istediği sınırda bir güç kaynağı alırken Rampage veya "herhangi başka kalitesiz" bir güç kaynağı almak büyük hata olur. Sınırda almamak gerekiyor. Eğer zorundaysa bile kaliteli olmak zorunda ki uzun zaman boyunca etiketteki değerleri versin ve düzgün çalışabilsin.
500-600 tl ye önerebileceğiniz en kaliteli ve f/p psu nedir hocam, psu alacağım senin gibi bilgili birine ihtiyacım var bazı bakkallarla senelerce uğraştığım yeter.

RX 580 yerine GTX 1650 Super tavsiye ederim hem TDP'si düşük hem daha iyi.

GTX 1650S 4 GB VRAM'e sahip olduğu için tavsiye etmem, RX 580 8 GB daha iyi bence, bir de undervolt işlemi yapınca 1650S seviyelerine düşüyordu galiba RX 580 TDP'si, ayrıca aralarında FPS farkı yok denecek kadar az bazı oyunlarda RX 580 bazı oyunlarda 1650S en fazla 5FPS fark oluyor, arkadaş RX 590'dan da bahsetmiş daha daha iyi olur RX 590.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı