Ryzen 5 3600 Voltaj Düşürme

Sinan060

Hectopat
Arkadaşlar başlıktan da gördüğünüz gibi sistemi yeni topladım ve ilk BIOS'a girdiğimde direk 1.400 küsur voltaj çekiyordu ve boşta 55°C idi internetten voltaj düşürme yazdım Technopat YouTube kanalına girdim ancak bu konu hakkında sadece Ryzen 2500X hakkında bir video buldum ve benim işlemcim 3600 olduğu için aynı değerleri giremedim size danışmak için geldim bir videoda orada GHz'yi sabitliyordu ancak bunun götürüsü performansı kısıyordu ben oraya orta olarak 38.000 yaptım ve artık sabit olarak 3.8GHz'de çalışıyor bilgisayar benim size sormak istediğim uzun lafın kısası voltaj kısmına ne yazarsam işlemci yine kendini oto Boost'lar (örneğin 3.6'dan 3.9 gibi oto yani) voltaj değerine kısaca ne yazmalıyım şimdiden teşekkürler
-Anakart ASUS Prime B450-PLUS

Son düzenleyen: Moderatör:
1.25 voltaj değeriyle 4.25 GHz stabil çalıştırıyorum.

stabil çalıştığını stres testi yaparakmı öğreneeceğim ? bir kapanma olursa birde sence wraith prism içinne kadar yapayım

Stok fan ile stres testi yapılacaksa veya sabit ghz kullanılacaksa işlemci bence 4.2 yerine 4.1 daha mantıklıdır.Ancak şunu belirtmem gerekir ki bu işlemci bence stok fan ile kullanılmamalı.Stabil çalıştığını stres testiyle anlarsınız evet.Prime95 ile stres testinin yapılması gerektiğini söylüyor herkes hatta 24 saat test yapılsın diyorlar ancak bu kesinlikle gereksiz.Prime95 ile test yaparken 3 tane seçenek çıkıyor;small,large ve blend olarak.Small ve large testlerini 1 saat,blend testini de 3 saat yapsanız yeter.Bu sürelerde hata vermeyen sistem zaten daha hata vermez.

Geri
Yukarı