Ryzen 5 3600 Windows 10 mavi ekran hatası

Qsamer

Decapat
Merhabalar, ben yeni bir sistem topladım.
Sistem özellikleri.
  • MSI RX 580 Armor 8 GB OC.
  • AMD Ryzen 5 3600.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Corsair DDR4 8 GB 3000MHz.

Sisteme Windows 10 kurdum ve birçok mavi ekran hatası aldım. İnternetten araştırdım ve tekrar Windows 10 temiz kurulum yapma kararı aldım. Ancak mavi ekran hataları almaya devam ettim.
Şansımı tekrar denemek için yine Windows 10 temiz kurulum yaptım ama sonuç değişmedi. Bu yüzden Windows 8.1 sürümüne geçtim. AMD'nin 8.1 desteği olmadığını öğrenip tekrar.
Windows 10 sürümüne geçtim. Mavi ekran almaya devam ettim. AMD'nin 19.12.3 (isteğe bağlı) sürümünü indirip kurdum. Mavi ekran almaya devam edince driver ı silip 19.12.2 (önerilen) sürümünü indirip kurdum. Sonra Realtek'in High Definition Audio codecs yazılımını indirip eski driverları silip yükledim. 3-4 saat boyunca mavi ekran almadım ama tabii sonra yine mavi ekran hatası almaya başladım.
Son kurduğum Windows'da aldığım mavi ekran hata kodları

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE.
INVALID_WORK_QUEUE_ITEM.
ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY.

Minidump dosyası

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce HDD testi yaptım ve herhangi bir sorun çıkmadı.
Muhtemelen HD Tune programı ile yaptınız ama programın iyi gözüken verileri HDD'nin bu problemleri yapmayacağı garantisini vermez, veremez de zaten. Ya farklı bir disk ya da ekran kartı ile sisteminizi test etmeniz gerekiyor bu durumda da. Benim aklıma başka alternatif gelmiyor maalesef.

Muhtemelen HD Tune programı ile yaptınız ama programın iyi gözüken verileri HDD'nin bu problemleri yapmayacağı garantisini vermez, veremez de zaten. Ya farklı bir disk ya da ekran kartı ile sisteminizi test etmeniz gerekiyor bu durumda da. Benim aklıma başka alternatif gelmiyor maalesef.
Başka bir HDD bulup tekrar windows 10 kurulumu yapmaya çalıştım ve mavi ekran hatası aldım.

Geri
Yukarı