Ryzen 5 3600X için soğutucu tavsiyesi

HasNickTR

Hectopat
RAM
Corsair vegance 2x8 CL 16 3000 MHZ
Ekran kartı
Asus tuf rx 5700xt evo
Anakart
Asus B450m Dragon
İşlemci
Amd Ryzen 5 3600X
Öncelikle herkese iyi akşamlar. İşlemcimin stok fanı maalesef bir tık yetersiz kalmaya başladı. Bu yüzden işlemci fanı almayı düşünüyorum. Kule tipi hava soğutucu alacağım. Sıvı soğutma düşünmüyorum. Herhangi bir bütçe sınırım bulunmamakta ama çok da pahalı olmasın. 1000 TL'yi geçmesin. Ayrıca kaliteli termal macun önerilerinizi de bekliyorum. Şimdiden hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kasam Power Boost X59 6 fanlı modeli. Ama öndeki 3 fanın ortasındaki fanı ve egzoz fanını artick PWM pst 120 mm ile değiştirdim kasanın içi gayet serin durumda. Forza Horizon 5 oynarken işlemcim %60 kullanımları görüyor bu yüzden sıcaklığı 75 derecelere ulaşıyor.

Akasa k32.
Thermaltake ux200.

K32 işinizi görür ve fiyatı da uygun. Ama ileride yükseltme yapacaksanız UX200 iyi bir tercih olur.

Arctic Freezer 34 e-Sports Dou satın aldım hatta bugün sisteme montajını yaptım. Bu kadar mı fark eder! XD boşta 55 derecelerdeyken 40 dereceye. Forza Horizon 5 de ise 75-77 dereceden 57 dereceye düştü. Bence parasını sonuna kadar hak ediyor.

Geri
Yukarı