Ryzen 5 3600X soğutucu tavsiyesi

Kasa hakkında bilgi bulamadım herhangi bir öneri yapamam.

Kasayı değiştirirseniz sıcaklıklar düşecektir söyleyeyim.
Kasada sıtandart egzoz fanı var üst kısmındada iki adet fan takmıştım. Oyuna girince yan kapağı söküp öyle kullanıyorum.
Kasada sıtandart egzoz fanı var üst kısmındada iki adet fan takmıştım. Oyuna girince yan kapağı söküp öyle kullanıyorum.
Şuan sadece chrome açık cpu sıcaklıgı 50 derece oratalama, birden 48 e düşüyor bir saniye sonra 55 oluyor 60-45 arası sürekli gidip geliyor

Yan kapağı açtığınıza göre ısınma sorununuz var. 1500-2000 bütçe ile hem kasa hem soğutma alınabilir.
Oyun çok ağır bir oyun olmamasına rağmen 70 leri buluyor batlefield 5 girince 80lerde oluyor derece
Oyun çok ağır bir oyun olmamasına rağmen 70 leri buluyor batlefield 5 girince 80lerde oluyor derece
Anakartan yada termal macundan kaynaklı bir sorun olabilir mi ? Macun sipariş ettim daha gelmedi gelince değiştirip deneyecem

Soğutma için Max 1500-2000 ayırabilirim, ilerde Ryzen 7 3800X'e geçtiğim zamanda yetsin istiyorum, işlemciyi değiştirince bir daha soğutucu masrafına girmek istemiyorum.

Hocam bu en iyi hava soğutmalardan biri. Alacağınız çoğu sıvı soğutmayı geçer. Normalde 1100 TL civarı ama şu an nedense 675 TL'ye satılıyor. Direkt alın kaçırmayın.

Sıvı soğutma almak kadar mantıksız bir hareket olamaz. Görüntüsü için alıyorum diyenlere eyvallah. Sıvı soğutmadan daha iyi soğutan hava soğutucu varken. Gerek var mı? Üstelik sıvı soğutmada en pahalısını en iyi soğutanını alsanız bile fan sesinin üzerine bir de radyatörünün sesi eklenecek gereksiz ses ve gürültü kaynağı gibi geliyor bana.

Onlarda çok çirkin duruyormuşya, bu MSI core frost XL hoşuma gitti ama hiç bir sitede yok galiba satın almak mümkün değil. MSI cora frost L olan modeli nasıl sizce

Yeni konular

Geri
Yukarı