Ryzen 5 3600X için soğutucu tavsiyesi

@JusTaUseR Bey, CPU AMD | Ryzen linke bakarak NH-U12S modelinin de İnventus firmasında indirime girip 400TL olduğunu düşünürseniz, 3600X için tavsiye eder misiniz? (NH-U14S veya NH-D15 olacak ki OC nin dibine vurayım ama U12S modeli tam anlamı ile sınırları zorlayacak kadar OC yapılmıyor, şemada öyle belirtilmiş).
Sizce ?

@JusTaUseR bey, CPU AMD | Ryzen linke bakarak NH-U12S modelinin de inventus firmasında indirime girip 400TL olduğunu düşünürseniz, 3600X için tavsiye eder misiniz? (NH-U14S veya NH-D15 olacak ki OC'nin dibine vurayım ama U12S modeli tam anlamı ile sınırları zorlayacak kadar OC yapılmıyor, şemada öyle belirtilmiş).
Sizce?

Bütçeniz yetiyorsa ve dibine kadar OC yapacağım diyorsanız NH-D15 ya da benim bu konuya attığım linkten 600 TL'ye Dark rock Pro 4 alablirsiniz. Ama bütçe yoksa NH-U12S de işinizi görür. Gönül isterdi her şey bu kadar pahalı olmasın ama öyle ne yapalım. Sonuna kadar zorlayaaksan da maalesef yüksek bir bütçe gerekiyor.

Bütçeniz yetiyorsa ve dibine kadar OC yapacağım diyorsanız NH-D15 ya da benim bu konuya attığım linkten 600 TL'ye Dark rock Pro 4 alablirsiniz. Ama bütçe yoksa NH-U12S de işinizi görür. Gönül isterdi her şey bu kadar pahalı olmasın ama öyle ne yapalım. Sonuna kadar zorlayaaksan da maalesef yüksek bir bütçe gerekiyor.

NH-D15 modelini eski fiyattan (750TL) den bulsam alırım ama dediğiniz gibi... SSD almadım daha, kasa için Akasa Viper R mi alayım yoksa ilk başta soğutucu mu alayım?
İmzamda ki sistemi referans gösteremem. Uyarı alıyoruz... (Siz ayıkın :D)

NH-D15 modelini eski fiyattan (750TL)den bulsam alırım ama dediğiniz gibi... SSD almadım daha, kasa için Akasa Viper r mi alayım yoksa ilk başta soğutucu mu alayım?
İmzamda ki sistemi referans gösteremem. Uyarı alıyoruz... (Siz ayıkın :D)

Hocam siz sistemi topladınız mı ve hangi parçalar eksik.

Sistemi mart ayında, tam olarak bitirmiştim (Testlerini yapmıştım, birçok bilgiye sahibim ama bu soğutucu kararsızlığı veya istediğim modelin olmayışı bitirecek...)
Ekran Kartı: Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition | İşlemci: Amd Ryzen 5 3600X | Ram: Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz CL15 2x8GB (OC 3733MHz 15-19-10-11-21 1.35V) | Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max | HDD: WDC WD10EZEX-60WN4A0 1TB, TOSHIBA DT01ACA050 500GB | PSU: FSP Hydro G 850W 80+ GOLD Full Modüler | Kasa: Sharkoon Pure Steel Black

Donanımları şuan kullanıyorum. Eksik olan donanım veya modüller:

SSD
Kasa için fan (Akasa Viper R...)
İşlemciyi OC edebilmek adına hava soğutucu

Eğer HDD yetiyorsa ve bekleme ekranlarında kanser olmayacak kadar sabırlıysanız SSD'yi sonra da alabilirsiniz. Ve eğer GPU ve benzeri parçalar ısınmıyorsa kasa fanını da sonraya bırakabilirsiniz. Tam olarak CPU soğutucu için bütçe nedir acaba?

HDD yetiyor, SSD yi o kadar merak etmiyorum doğrusu. Ekran kartıda ısı konusunda idare ediyor ama kasanın içini ısıtıyor maalesef. Şuanlık 430TL.
Trendyol'da kuponum olduğundan 470TL olur, bütçe sıkıntı değil ama güzel bir hava soğutucu gerek (U14S değilde NH-D15 olsa veya 14 XD...)
Ancak "Havale sonrası kargo" kapıda ödeyeyim. Şirket mi kurmak gerek...

Yeni konular

Geri
Yukarı