Ryzen 5 3600X pinleri yamuldu

Selam, bugün bilgisayarı temizlerken stok fanın içerisi çok fazla tomurcuk dolduğu için söktüm. Stok fana işlemci yapıştığı için işlemci direkt soketten ayrıldı ve dört veya beş tane pin yamuldu. İşlemciyi tekrar sokete taktım işlemci çalışıyor ancak bilgisayarı açarken ekranda bu şekilde bir yazı belirdi. Bu sorun teşkil eder mi?

Eki Görüntüle 920856
Eğer elin titremiyorsa ve yapabiliceğine inanıyorsan eline bir cımbız alıp hassas bir şekilde yamulan pinleri cımbız yardımıyla düzeltmen gerekiyor.Eğer emin değilseniz ve eliniz titriyorsa güvenilir bir bilgisayarcıya götürün yüksek ihtimalle halleder.

Dosya Ekleri

• 1615663919804.png
    1615663919804.png
    87,7 KB · Görüntüleme: 68
Ek olarak işlemciyi artık soketinden çıkarmayın temizlemek için. Kenarında kalan termal macun veyahut başka bir şey işlemcinize zarar vermez. Küçük bir şeyi temizleyeceğim derken elinizde ki anakart ve işlemciden olmayın.

Benim de işlemci pinlerim yamulmuştu, düzelteceğim diye koparmıştım. Anakarttaki pinlerde zarar görmüştü, yeni anakart ve işlemci almak zorunda kaldım. Aslında benim için biraz iyi oldu, sistem daha sağlam oldu.

AMD anakartta pin?
Intel olmasın

Geri
Yukarı