Ryzen 5 4600H + GTX1650 Ti 2K çözünürlükte nasıl performans verir?

Berkay544

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde ASUS TUF A15 model Ryzen 5 4600H ve GTX1650 Ti içeren laptop var. Normalde bu yaz masaüstü bilgisayar toplayacaktım ama bu senenin sonu veya 2022'nin başında DDR5 sistemlerin çıkmaya başlayacağını duyduğumdan bu konuyu bir sonraki seneye aktardım. O yüzden şu anki düşüncem elimdeki laptopa RAM eklemek. Çünkü bilgisayarımda sadece 8 GB RAM bulunuyor. Onun dışında bir de seneye toplayacağım bilgisayar için alacağım ekstra parçaları (monitör, klavye, mouse vs. gibi) bu yazdan almaya başlayıp seneye daha az para harcamayı düşünüyorum. Seneye toplayacağım bilgisayar büyük ihtimalle 3060 Ti veya üzeri bir sistem olacağı için de haliyle 2K bir ekran alacağım o sisteme. Şimdi asıl sorum şu: Bu elimdeki laptop 2K çözünürlüğünde nasıl bir performans verir? Merak etmeyin öyle 60-70 FPS'ler istemiyorum 30 üstü versin yeter düşüncesindeyim. Sizce bu kadar da olsa bir performans verebilir mi? Yardımcı olacak olan herkese şimdiden teşekkürler.

30 üstü yeter diyorsunuz büyük ihtimalle 30 üstü alırsınız. Ama rahat edeceğinizi sanmıyorum. monitörü sistemle beraber alıp diğer ekipmanları laptop ile kullanabilirsiniz. Sisteme tam karar verdiğiniz an monitörü de onunla beraber almak daha mantıklı olur hem de.

2K performansı iyi olmaz. 1650 Tİ, 1080P için daha iyi. 2K monitör alabilirsiniz.

30 üstü yeter diyorsunuz büyük ihtimalle 30 üstü alırsınız. Ama rahat edeceğinizi sanmıyorum. monitörü sistemle beraber alıp diğer ekipmanları laptop ile kullanabilirsiniz. Sisteme tam karar verdiğiniz an monitörü de onunla beraber almak daha mantıklı olur hem de.
Bir tık haklısınız ama bu sene yks sınavına hazırlandığım için çok oyun oynayamadım yazın iyice oyunlara gömülmeyi planlıyorum ve laptop ekranı fazlasıyla küçük geliyor. Seneye toplayacağım pc için 2K ekran gerekeceğinden eminim bu yüzden 2K bir ekran alıp performans yetmezse 1080P de kullanmayı düşünüyorum çözünürlüğü.
DDR5 şu an beklenmez.
Hocam DDR5 seneye gelmemiş olsa dahi ekran kartı piyasasının bir tık daha rahatlamış olacağını varsayıyorum 2022 senesinde. Ha olur da bu senenin eylül ekim aylarında bir fiyat düşüşü olmaya başlar o zaman da alabilirim sistemi.
2K performansı iyi olmaz. 1650 Tİ, 1080P için daha iyi. 2K monitör alabilirsiniz.
2K monitör alıp performansından memnun kalmaz isem sistemi alana kadar 1080P de kullanmayı düşünüyorum zaten. Asıl amacım büyük bir monitörüm olması.

Sizin laptopunuzun birebir aynısı ile bir çok oyunda test yapılmış bu videoda. 1080p çözünürlükte. 2K için aşağı yukarı bir fikir verecektir.

Bu arada, ASUS TUF A15'in ekranı 2k görüntü verebiliyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin laptopunuzun birebir aynısı ile bir çok oyunda test yapılmış bu videoda. 1080p çözünürlükte. 2K için aşağı yukarı bir fikir verecektir.

Bu arada, ASUS TUF A15'in ekranı 2k görüntü verebiliyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 1080P için aşağı yukarı çoğu oyunu ben de denedim zaten performanstan da gayet memnunum. Ekran 2K görüntü veremiyor ama 2K monitör alacağım için sormak istedim performansını.

Rekabetçi oyunlar ve en düşük ayarlar dışında bir şey beklemeyin derim 2K için.

Hocam 1080P için aşağı yukarı çoğu oyunu bende denedim zaten performanstan da gayet memnunum. Ekran 2K görüntü veremiyor ama 2K monitör alacağım için sormak istedim performansını.

Monitörü HDMI kablosu ile Laptop'a bağlayıp çözünürlüğü 2K'ya çekmek istiyorsunuz doğru anladım sanırım. 30FPS verir ama sizi memnun etmez. 30 FPS alabilmek için birçok ayarı düşürmeniz, texture seviyesini düşüğe çekmeniz gerekir. O zaman da 2K seviyesinde piksel almanın bir mantığı kalmıyor. DLSS sadece RTX 20 serisinde desteklendiği için oradan yana da şansınız yok. Performans açısından pek kötü olacaktır. AMD FidelityFX bir umut ışığı olabilir ama. NVIDIA'nın GTX 1000 serisi kartlarını da destekliyor. Oradan güzel bir performans artışı yakalayabilirsiniz. Çıkınca hep beraber toplayacağız AMD'nin bu atağının meyvelerini. Tabi daha var. Hangi oyunları destekleyecek onu da zaman gösterecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı