Ryzen 5 5500 overclock denemem

Öyle bir şey yok. Taktığında XMP aç 3600 çalışacak.
Emin misiniz hocam? 3200 diyor internette bilemiyorum. Ayrıca şuanda benim pc deki ramler 2400 ama niyeyse şöyle bir durum var.
1671888210545.png

Hocam mala anlatır gibi anlatır mısınız? Donanımlar hakkında bilgim var ama o kadar değil öyle diyeyim..
Hocam, daha açık anlatamam. Sitesinde yazan şey JEDEC frekansı işte. JEDEC de RAM'in fabrikadan çıkış frekansı demek. XMP ise RAM markasının geliştirdiği bir frekans değeri.

Hocam, daha açık anlatamam. Sitesinde yazan şey JEDEC frekansı işte. JEDEC de RAM'in fabrikadan çıkış frekansı demek. XMP ise RAM markasının geliştirdiği bir frekans değeri.
Bakalım hocam umarım dediğiniz gibi olur. Olmazsa da minik bir oc ile 3400 e çıkartırım o yeterli olur. Anakart cücük kadar olduğundan ve kule tipi soğutucum olduğundan umarım o ramleri takabilirim.

Bakalım hocam umarım dediğiniz gibi olur. Olmazsa da minik bir OC ile 3400 e çıkartırım o yeterli olur. Anakart cücük kadar olduğundan ve kule tipi soğutucum olduğundan umarım o RAM'leri takabilirim.
Ben 4000 MHz CL14 overclocklu haliyle kullanıyorum, bende de Ryzen 5 5500 var.

1671890328178.png

Peki sizce şu yukarıda attığım SS neyden kaynaklanıyor olabilir? Bende 2400 MHz RAM var.
Konudaki mesajları okumadım ama XMP açtığın halde bu şekilde gözüküyorsa, RAM'inin XMP profilinde bir problem olabilir. Bu sebeple recovery modea geçip 2133 MHz başlıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı