Ryzen 5 5600 işlemciyi stok fan ile kaç gün kullanmalıyım?

Stok fan ile kullanırken eğer ısınıyorsa BIOS'tan Core Performance Boost'u kapatabilirsiniz hocam. Ben de stok fanla kullanıyorum bu ayarı kapatınca -20°c gibi ciddi bir sıcaklık düştü.
ciddi sıcaklık düştüğü gibi ciddi performans düşüşüde alırsınız.

Ama işlemcinin performansı düşmüyor mu FPS kaybı olmuyor mu?

Hocam zaten FPS'im gerekenden de çok çok fazla olduğundan ötürü düşen FPS'in bana eksisi olmuyor. Sıcaklık düştüğü için hem sistem daha rahat, hem de daha sessiz çalışıyor.

Peki RTX 3060 ile Ryzen 5 5600 nasıl çalışır?

Hocam ben de 3060 ile Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve Core Performance Boost kapalı performansından 165Hz monitörüm ile memnunum. Sizin de soğutucu alana kadar kapalı kullanmanızı öneririm. Çünkü bu özellik açıkken ciddi derecede ısınabiliyor işlemci. Örnek olarak Fortnite'da 80 dereceleri görmüştü. Kapattığımda maksimum 60.

Hocam ben de 3060 ile Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve Core Performance Boost kapalı performansından 165Hz monitörüm ile memnunum. Sizin de soğutucu alana kadar kapalı kullanmanızı öneririm. Çünkü bu özellik açıkken ciddi derecede ısınabiliyor işlemci. Örnek olarak Fortnite'da 80 dereceleri görmüştü. Kapattığımda maksimum 60.

Peki FPS de ne kadar bir düşüş yaşandı.

Undervolt yapın, eğer silikonu kaliteli ise ekstra soğutucu almanıza uzun bir süre gerek kalmaz.

Geri
Yukarı