Ryzen 5 5600 RTX 3060 Ti sistem nasıl?

Ekran kartını ikinci el almak mantıklı geliyorsa işlemciyi neden sıfır almayı düşündünüz o kısmı pek anlayamadım. İşlemcide bir sıkıntı çıkmama ihtimali çok daha yüksek hatta pinleri sağlamsa imkansız gibi bir şey. Sarı site üzerinde biri 3400 Lira yazmış. Link. Arta kalan 1000 Lira üzerine neredeyse bir sıvı soğutma alabilirsiniz.

Ekran kartını ikinci el almak mantıklı geliyorsa işlemciyi neden sıfır almayı düşündünüz o kısmı pek anlayamadım. İşlemcide bir sıkıntı çıkmama ihtimali çok daha yüksek hatta pinleri sağlamsa imkansız gibi bir şey. Sarı site üzerinde biri 3400 Lira yazmış. Link. Arta kalan 1000 Lira üzerine neredeyse bir sıvı soğutma alabilirsiniz.
Mantıklı bence de. Ekran kartında mining yapılma vs. çok daha büyük risk. En azından işlemciyle verim olmadığı için mining yapmıyorlar. Pinler de sağlamsa sıkıntı olmaz zaten.

Ekran kartını ikinci el almak mantıklı geliyorsa işlemciyi neden sıfır almayı düşündünüz o kısmı pek anlayamadım. İşlemcide bir sıkıntı çıkmama ihtimali çok daha yüksek hatta pinleri sağlamsa imkansız gibi bir şey. Sarı site üzerinde biri 3400 lira yazmış. Link. Arta kalan 1000 lira üzerine neredeyse bir sıvı soğutma alabilirsiniz.

Düşüneceğim işlemci letodan bakmıştım yoktu orada dedim yoktur herhalde :D

Aynen öyle PC toplanacağı zaman genellikle bende işlemci ikinci el tercih edilmesini tavsiye ediyorum, bilgisayarımı topladığım zaman bile sapa sağlam R3 3300X aldım.

Aynen öyle PC toplanacağı zaman genellikle bende işlemci ikinci el tercih edilmesini tavsiye ediyorum, bilgisayarımı topladığım zaman bile sapa sağlam R3 3300X aldım.

Aynı şekilde, benim 3300X'i de ikinci el aldım 1 seneyi devirdi.

PSU öneriniz var mı?

Dostlar son olarak sıvı soğutmamı alayım yoksa Wraith Prism iyi midir OC falan yapmaya kalksam.

Yeni konular

Geri
Yukarı