Ryzen 5 5600 RTX 3060 Ti sistem nasıl?

+ Sı nedir? Performans olarak.

İlk önce buna bak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra da buna;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

6700 XT beygir gibi karttır o bütçenin en iyisi. RTX 3060 ancak 6600 XT ile kapışabilir.

Dostlar son olarak sıvı soğutmamı alayım yoksa Wraith Prism iyi midir OC falan yapmaya kalksam.
Ne kadar güçlü soğutma o kadar iyi performans. Bütçe el veriyorsa sıvı soğutma tabii ki.

RX 6700 XT mining de başarılı değil diye biliyorum 2.el alsam sorun olur mu bir de RTX gibi bir teknoloji gelebilir mi yoksa o gömülü bir teknoloji mi?

@Mxpyma tüm RX 6000 serisi kartların ışın izleme seçeneği var RTX serisi gibi. Miningde evet daha kötü fakat oyunda daha iyiler.

RX 6700 XT mining de başarılı değil diye biliyorum 2.el alsam sorun olur mu bir de RTX gibi bir teknoloji gelebilir mi yoksa o gömülü bir teknoloji mi?

RTX NVIDIA'ya özgü değil RTX'deki RT Ray Tracing demek ve bunun için kartta CUDA çekirdeği olması gerekiyor. AMD kartları o kadar başarılı değil bu konuda maalesef ancak kullanılır sanırım ben 6700XT ile açıyorum RT. Bir de 2. el piyasası şans işi en güçlü mininge sahip kartın da sağlamı bulunur miningde en verimsiz kartın da bozuğu.

Neden miningde iyi olması sizin için önemli? Rig sistem değil ki bu.

Bu arada 1500-2000 TL daha kâr etmek isterseniz bir de 6700 xt ilanı buldum. Rigde 9 ay kullanılmış garantili bir kart. Param güvende ile de satış yapıyor. Bu da istediğiniz gibi teste tabî tuttuktan sonra bir problem çıkarsa iade edebiliyor olmanız demek. Buyrun link.

Yeni konular

Geri
Yukarı