Ryzen 5 5600 sistemde Game booster güç kaynağı elektrik sızdırıyor

BazuKom

Hectopat
Arkadaşlar İtopya üzerinden almış olduğum sistemde Game booster marka güç kaynağı kullanılmış alırken bunu fark etmemiştim ve bilgisayarı almıştım ancak güç kaynağı elektrik sızdırıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor sistemi alalı 9 gün oldu. Akım korumalı prizi denedim düzeldi sanmıştım ancak kısa bir süre sonra tekrar kaçırdığını fark ettim bunun üzerine elektrikli tornavida ile kontrol ettiğimde PSU çevresindeki tüm vidalardan elektrik kaçağı olduğunu tornavidanın turuncu olarak yanmasından anladım. 6 gün çalıştığım için garanti ile uğraşmak istemiyorum. Kendim çözebileceğim bir şeyse benim için çok iyi olur ancak garantiye gitmesi gerekiyorsa da yapacak bir şey yok. Sistemin linkini ve fotoğrafı aşağıya bırakıyorum.

Link: PLANET-WHITE/AMD Ryzen 5 5600/ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC Edition 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Görsel:

elektriksızıntı.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya'yı arayın böyle böyle sorun var deyin sistemi alır 15-20gün(ortalama) içerisinde sorunu çözüp tarafınıza iletirler

9 günlük üründeki sıkıntıyı kendin çözmeye çalışma. Firmaya ulaş kargola onlar uğraşsın. Belki iade alırlar da düzgün bir PSU alırsın onun yerine.

Geri
Yukarı