Ryzen 5 5600X hava soğutma önerisi

Bütçe
500

Mashi009

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim için Ryzen 5 5600X aldım ancak tray olduğu için içinden soğutucu çıkmayacak diye biliyorum yani çıksa bile yeterli olacağını sanmıyorum. Sizce bu işlemci için hangi hava soğutmasını almalıyım veya stok olan soğutucu yeterli olur mu? İşlemciye overclock veya Boost yapmayı düşünmüyorum. Genelde FPS türü oyunlar oynuyorum yani işlemciye yük biniyor. Kişisel tercihim Wraith Prism ancak bir de size sormak istedim? Sistemim:
Gigabyte RTX 3060 Gaming OC ekran kartı.
ASUS B450-M Prime anakart.
Corsair 16 GB 3000MHz (çift slot) RAM.
Kingston 128 GB+240GB SATA SSD.
1TB 7200RPM HDD.
Sharkoon 750W 80+ Gold PSU.

İyi günler.
Not: Soğutucuyu 2. el alabilirim benim için sorun değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim için Ryzen 5 5600X aldım ancak tray olduğu için içinden soğutucu çıkmayacak diye biliyorum yani çıksa bile yeterli olacağını sanmıyorum. Sizce bu işlemci için hangi hava soğutmasını almalıyım veya stok olan soğutucu yeterli olur mu? İşlemciye overclock veya Boost yapmayı düşünmüyorum. Genelde FPS türü oyunlar oynuyorum yani işlemciye yük biniyor. Kişisel tercihim Wraith Prism ancak bir de size sormak istedim? Sistemim:
Gigabyte RTX 3060 Gaming OC ekran kartı.
ASUS B450-M Prime anakart.
Corsair 16 GB 3000MHz (çift slot) RAM.
Kingston 128 GB+240GB SATA SSD.
1TB 7200RPM HDD.
Sharkoon 750W 80+ Gold PSU.

İyi günler.
Not: Soğutucuyu 2. el alabilirim benim için sorun değil.

Hocam 500 TL'ye sıvı soğutma alın.

Artı -2 Eksi
Dark x126 kullanıcısıyım ekstra bir dark fan daha taktım ve cillop gibi kullanıyorum :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

2.fanlarını da alırsanız mükemmel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı