Ryzen 5 5600X için soğutma önerisi

Güzel diyorlar buna hep ama bana bir tık pahalı geliyor 500 TL'ye bunu alacağıma 200-300 daha koyar sıvı soğutma alırım yanlış mı düşünüyorum bu soğutucu sıvılardan daha sessiz ve performanslı mı?
Tekrar merhaba, bugün sipariş edeceğim artık işlemci soğutucuyu maksimum bütçe 750 TL. Sıvı soğutma veya hava soğutma fark etmez az ses çıkaran cbp ayarı açtığımda 60-70 derecelerde gezinecek performanslı bir soğutucu arıyorum. Ben ID-Cooling auraflow 240mm sıvı soğutma ile Arctic Freezer Duo e-sports arasında kaldım aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? Başka önerileriniz var mı lütfen yazarsanız sevinirim.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Kasa: Corsair Spec Delta 05 RGB.
Anakart: ASUS B450M-K II.
RAM: Crucial Ballistix (8x2) 16 GB 3600 MHz.

Sizin dediğinizi aldım boşta cbp kapalı 55 derecede gezerken cbp açık 45 derecede geziyorum artık. Boşta oyunda ise cbp kapalıyken 60-65 civarıydı cbp açtım bu soğutucuyla 65-70 ben gayet memnun kaldım. Sesi için pek bir şey söyleyemeyeceğim çünkü 2. fanı takmak için bir fan yuvası boşalttım fanların hepsini PSU'ya bağladım diğer fanlar tam devir çalıştığı için işlemci sesini pek ayırt edemedim, fakat çok sesli değil kulaklık taktığınızda gidiyor ama kulaklık takılı değilken bir tık rahatsız edebilir. Genel anlamda 20-30 derece düşürdü ve memnun bıraktı beni açıkçası montajıda kolaydı ayrıca. Önerin için teşekkür ederim. Tavsiye de ederim 360 TL'ye mal oldu 500e çıkıp Arctic due e-sports almayacaksanız en iyi tercih bu bana göre.

Aynı soğutucuya sahibim. Benim tek fan olduğu halde boşta 35 derece 4.2GHz tam yükte 70 dereceyi görüyor. 2 fana gereksiz para vermişssiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı