Ryzen 5 5600X sıcaklık değerleri normal mi?

ozghvz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
İşlemcimi değiştirdim. Daha öncesinde işlemci sıcaklıklarına hiç bakmamıştım ama yeni işlemcimi montajladıktan sonra sıcaklık değerlerini kontrol etmek istedim ve aşağıdaki görseldeki sonuçları aldım. 3 farklı sonuç çıktı boşta çalıştığı halde. Bu arada macun olarak Cooler Master mgz-NDSG-N15M-R2 MasterGel kullandım.
AMD'nin kendi programı sürekli 33-48 arası gidip geliyor anlık olarak. ASUS'un değeri ise 30-33 arasında değişiyor. Bunlar normal değerler mi yoksa bir problem mi var?
Anakart modelim: ASUS ROG STRIX B550-XE
Soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 (120mmx2)

1624993583490.jpeg

HWiNFO64 programla işlemci sıcaklıkların kontrol ettiğimde farklı değerler alıyorum. İşlemciyi yeni ve sıfır aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
İşlemcimi değiştirdim. Daha öncesinde işlemci sıcaklıklarına hiç bakmamıştım ama yeni işlemcimi montajladıktan sonra sıcaklık değerlerini kontrol etmek istedim ve aşağıdaki görseldeki sonuçları aldım. 3 farklı sonuç çıktı boşta çalıştığı halde. Bu arada macun olarak Cooler Master mgz-NDSG-N15M-R2 MasterGel kullandım.
AMD'nin kendi programı sürekli 33-48 arası gidip geliyor anlık olarak. ASUS'un değeri ise 30-33 arasında değişiyor. Bunlar normal değerler mi yoksa bir problem mi var?
Anakart modelim: ASUS ROG STRIX B550-XE
Soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 (120mmx2)

Eki Görüntüle 1089818

HWiNFO64 programla işlemci sıcaklıkların kontrol ettiğimde farklı değerler alıyorum. İşlemciyi yeni ve sıfır aldım.

Değerler normal absürt bir değer yok ama ben daha soğuk isterim derseniz undervolting yapabilirsiniz.
Değerler bende de farklı ama ben her zaman Ryzen Master'ı baz alıyorum.

1624995394326.png

Değerleriniz normal gibi.
Teşekkürler
Gayet normal. Yüke sokup yükteki değerleri kontrol edin.
Yük altında denemem için önereceğiniz bir program var mı?
Değerler normal absürt bir değer yok ama ben daha soğuk isterim derseniz undervolting yapabilirsiniz.
Değerler bende de farklı ama ben her zaman Ryzen Master'ı baz alıyorum.

Eki Görüntüle 1089885
3 farklı programda farklı değerler görünce hangisinin doğru olduğu konusunda emin olamadım. Satın almadan önce, işlemci boştayken 30-35 derece civarlarında sıcaklık olduğunu okumuştum. Bir an acaba işlemci mi sıkıntılı yoksa ben montaj yaparken yanlış bir şey yapmış olabilir miyim diye düşündüm. Ama bu değerler normalse, sorun yok.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı