Ryzen 5 5600X sistem stres testini kapatınca resetleniyor

Hüsrevtas

Hectopat
Ekran kartı
1660 ti
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Merhaba bilgisayarım bir süredir kendini resetliyor. İlginçtir ki işlemciyi yüke koyduğumda 77 ile 83 derece arasında olmasına rağmen AIDA64 ile testi sonlandırdığım an PC resetliyor bu çok saçma test anında değil testi sonlandıra bastığım anda oluyor. Oyunlarda ise oyunu kapattığım anda resetleme yapıyor. Kafayı yedim sistemim Ryzen 5 5600X işlemci 1660 Ti GPU PSU kaynaklı olabilir mi? Ama neden test anında değil de testi sonlandıra her bastığımda veya oyundan çıktığım anda PC kendini resetler?

Merhaba bilgisayarım bir süredir kendini resetliyor. İlginçtir ki işlemciyi yüke koyduğumda 77 ile 83 derece arasında olmasına rağmen AIDA64 ile testi sonlandırdığım an PC resetliyor bu çok saçma test anında değil testi sonlandıra bastığım anda oluyor. Oyunlarda ise oyunu kapattığım anda resetleme yapıyor. Kafayı yedim sistemim Ryzen 5 5600X işlemci 1660 Ti GPU PSU kaynaklı olabilir mi? Ama neden test anında değil de testi sonlandıra her bastığımda veya oyundan çıktığım anda PC kendini resetler?
Bazen bir uygulamayı kapattığında veya ilk açtığında işlemci anlık olarak çok performans sergiliyor bundan kaynaklanıyor olabilir. Size bir link atıcam bu ayarları yaparsanız çok daha verimli çalışır işlemciniz. Anakartınız ASUS mu ?

Testi sonlandırdığınızda, siyah ekrana mı düşüyor? Sistem kapanıp tekrar mı açılıyor?

Testi sonlandırdığınızda, siyah ekrana mı düşüyor? Sistem kapanıp tekrar mı açılıyor?

Sistem kapanıp açılıyor

Bazen bir uygulamayı kapattığında veya ilk açtığında işlemci anlık olarak çok performans sergiliyor bundan kaynaklanıyor olabilir. Size bir link atacağım bu ayarları yaparsanız çok daha verimli çalışır işlemciniz. Anakartınız ASUS mu?

ASUS B450 M Pro hocam

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu uygulamanızı tavsiye ederim.

Az önce yine yaptım 12.100 bandında devam ediyor sonlandırdığım an yine resetledi kendini PC değişim olmadı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu uygulamanızı tavsiye ederim.

Bir de bunu deneyim ama bu OC yapmıyor mu hocam daha çok resetlemeye sebep olmasın

OCCT Power testini başlatın, voltaj kısmında, 12v değerini takip edin, testi sonlandırdığınızda, voltajda ani bir değişim oluyor mu?

Az önce yine yaptım 12.100 bandında devam ediyor sonlandırdığım an yine resetledi kendini PC değişim olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı