Ryzen 5 7500F sıcaklık değeri 95 derece oluyor

Emre G

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem toplamak istiyorum. CS2 oynayacağım, onun için R5 7500F işlemcinin uygun olacağını düşündüm. İşlemcinin ısınma problemiyle karşılaştığını gördüm. Fakat izlediğim bazı videolarda oyun testlerinde bir videoda 95 dereceleri gören işlemci başka bir videoda 65-70 dereceleri görüyor. 7500F kullanan varsa sıcaklık değerleri oyun testlerinde nasıl? Bu arada 95 derece olarak izlediğim video Ağustos ayında çekilmiş bir videoydu ve harici soğutucu bulunmuyordu. Ayrıca o tarihten bu yana bir BIOS güncellemesi gelerek işlemcinin sıcaklığının düşmüş olma ihtimali bulunuyor mu? Ek olarak sıvı soğutucu almayı düşünüyorum zaten, bir sıvı soğutucu 7500F gibi bir işlemcinin sıcaklığını ortalama kaç derece düşürür? Güncel olarak oyun performanslarında kaç derece sıcaklık değerleri görülüyor işlemciyi kullanan, bilgilendirecek biri var mı?

Henüz bir şey kullanmıyorum hocam. Almayı düşündüğüm işlemciyi yazdım. Baktığım bazı videolardaki oyun testlerinde bir videoda 95 dereceleri görüyordu. Başka bir videoda neredeyse bütün oyunlarda 70 dereceyi geçmedi.

Pardon bende kullanıyorsunuz sandım, stok soğutucu ile kullanılırsa 95 derece olabilir. Ortalama iyi bir soğutucu ile rahat rahat kullanırsınız.

Benim de senin gibiydi stok sogutucuyla kullanıyordum 90 derecelere çıkıyordu ertesi gün kule tipi aldım yükte en fazla 65 70 arası.

Önerim

Benim de senin gibiydi stok sogutucuyla kullanıyordum 90 derecelere çıkıyordu ertesi gün kule tipi aldım yükte en fazla 65 70 arası.

Önerim
hocam ben henüz sistemi almadım. 7500F aklımda olan bir işlemciydi sıcaklığın yükseldiğini duyup, forumda danışmak istedim. sıvı soğutma daha iyi olur diye yorumlar da gördüm. sizce sıvı soğutma daha mı etkili olur?

hocam ben henüz sistemi almadım. 7500F aklımda olan bir işlemciydi sıcaklığın yükseldiğini duyup, forumda danışmak istedim. sıvı soğutma daha iyi olur diye yorumlar da gördüm. sizce sıvı soğutma daha mı etkili olur?
7500F için gerek yok bence sıvı sogutmaya daha üst segment işlemci almayı düşünürseniz tabii ki sıvı sogutma gerektirir ancak dediğim gibi kule tipi sogutma yetiyor 7500F için kendim de stabil sıcaklıklar da kullanıyorum herhangi bir aşırı ısınma olmadı.

7500F için gerek yok bence sıvı sogutmaya daha üst segment işlemci almayı düşünürseniz tabii ki sıvı sogutma gerektirir ancak dediğim gibi kule tipi sogutma yetiyor 7500F için kendim de stabil sıcaklıklar da kullanıyorum herhangi bir aşırı ısınma olmadı.
teşekkürler hocam, dikkate alacağım

Hiç gerek yok sıvı soğutmaya. Ben 7800X3D'yi bile kaliteli bir kule tipi ile kullanıyorum sorunsuz. Ortalama bir sıvı soğutma kullanan arkadaşımla neredeyse hiç farkımız yok sıcaklıkta.

Yeni konular

Geri
Yukarı