Ryzen 5600X fazla ısınıyor

SP-XeoN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım boştayken ve herhangi bir işlem yapmazken (Arka planda Discord ve 1 tarayıcı sekmesi açık) bu dereceli sıcaklıklara ulaşıyorum. Bu sorunu 3-4 gündür yaşamaya başladım.

Bu derecelere ulaşınca işlemci kendini 0.50 GHz'de sınırlıyor ve bilgisayarımı hemen kapatıp tekrar açıyorum ve sorun düzelmiş oluyor.

Konuya 2 adet ekran görüntüsü ekledim bir ekran görüntüsü yüksek sıcaklık anı, diğeri ise kapatıp açtıktan 1 dakika sonra aldığım ekran görüntüsü.

Not: Kasamda MSI CoreLiquid 240R sıvı soğutucu kullanıyorum, montajında herhangi bir hareket ettirme, boşluk yok. 3 aydır içini açmadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_8.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 34
Termal macununuz kurumuş olabilir. Bu değerler hiç normal değil. Kaspersky vb. antivirüs programları aracılığıyla tam sistem taraması yapmanızı öneririm.

Termal macununuz kurumuş olabilir. Bu değerler hiç normal değil. Kaspersky vb. antivirüs programları aracılığıyla tam sistem taraması yapmanızı öneririm.
Kaspersky ile tam sistem taraması yaptım herhangi bir tehdit bulamadı

Kasayı temizledim ve termal macunlarını yeniledim, değerler aynı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…