Ryzen 5600X sistem donuyor

SirDexter

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gıgabyte 3200mhz 16gbram ddr4 memory
Ekran kartı
AMD RadeonRx6600
Anakart
B450M-H
İşlemci
AMDRyzen5600X
Selam cümleten dostlar,

Son iki gündür PC LoL oynarken (2. ekranda bir video açık) bir anda donuyor ve kasadan reset tuşuna basıp yeniden bşlatıyorum. Tam olarak problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Kasa 6 aylık - işlemci AMD Ryzen 5600X (stok fan ile çalışıyor) boşta iken 50 - 60 derece arası anlık olarak. Oyuna girdiğimde LoL-Valorant sıcaklık 79 - 85 derece arası gidip geliyor. 2. ekranda bir şeyler hep açık onu belirteyim.

Son olarak bu donma reset atmadan düzelmiyor bir anda kilitlenme gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Test esnasında sistemde herhangi bir donma, reset atma, kapanma, siyah ekran gibi sorun olmuyorsa şimdilik PSU'yu eleyebiliriz. Depolama birimi olarak ne kullanıyorsunuz? Disk sorunu da olabilir.
Test esnasında saydığınız olumsuz kriterler olmadı hocam. Depolama birimi ssd hile hdd var. hdd 2 tb wd blue - diğeride şöyle bi ürün MLD 500GB M300 NVMe Okuma3300MB-Yazma 3100MB M.2 SSD bunların sağlıklı çalışıp çalışmadığını nasıl ölçebilriim

Selam cümleten dostlar,

Son iki gündür PC LoL oynarken (2. ekranda bir video açık) bir anda donuyor ve kasadan reset tuşuna basıp yeniden bşlatıyorum. Tam olarak problem neden kaynaklanıyor olabilir?

Kasa 6 aylık - işlemci AMD Ryzen 5600X (stok fan ile çalışıyor) boşta iken 50 - 60 derece arası anlık olarak. Oyuna girdiğimde LoL-Valorant sıcaklık 79 - 85 derece arası gidip geliyor. 2. ekranda bir şeyler hep açık onu belirteyim.

Son olarak bu donma reset atmadan düzelmiyor bir anda kilitlenme gibi.
Depolama sıkıntınız bulunuyor mu? Bu arada güzel sistemmiş iyi günlerde kullanın.

Depolama sıkıntınız bulunuyor mu? Bu arada güzel sistemmiş iyi günlerde kullanın.
Hocam teşekkür ediyorum sağolun daha iyileri sizlerin olsun. Depolama sıkıntım yani bilmiyorum HDD 2TB wd blue marka ürün mevcut ki kullanılmayan 1.60 tb alan var full çakılı değil.

CDisk'ide MLD 500gb M.2 ssd iye bğlı ondada 345 gb boş alan mevcut bu iki üründe sıkıntı olup olmadığını çalışmasında nasıl anlayabilirim

Hocam teşekkür ediyorum sağolun daha iyileri sizlerin olsun. Depolama sıkıntım yani bilmiyorum HDD 2TB wd blue marka ürün mevcut ki kullanılmayan 1.60 tb alan var full çakılı değil.

CDisk'ide MLD 500gb M.2 ssd iye bğlı ondada 345 gb boş alan mevcut bu iki üründe sıkıntı olup olmadığını çalışmasında nasıl anlayabilirim
Bı uygulama vardı ssd sağlığı vesaire gösteriyordu. Adını hatırlasam yardımcı olacağım ancak hatırlayamadım. Belki bilen birisi vardır.

Geri
Yukarı