Ryzen 5600X sonrası sistem görüntü vermiyor

kskinn.arda

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarıma ama Ryzen 5600X işlemci aldım. Fakat bilgisayarıma takdığım zaman görüntü alamıyorum. Eski işlemcimi takıyorum sorunsuz çalışıyor. BIOS'u güncelledim RAM'lerin yerini değiştirdim tek tek denedim olmad. I Power'ı değiştirdim gene olmadı. Aklıma gelen her şeyi denedim fakat çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayarıma ama Ryzen 5600X işlemci aldım. Fakat bilgisayarıma takdığım zaman görüntü alamıyorum. Eski işlemcimi takıyorum sorunsuz çalışıyor. BIOS'u güncelledim RAM'lerin yerini değiştirdim tek tek denedim olmad. I Power'ı değiştirdim gene olmadı. Aklıma gelen her şeyi denedim fakat çözemedim.

Pinlerin olduğu yuvaya macun kaçmış olabilir mi? Hem anakart hem de işlemciye. Kontrol ettiniz mi?

Pinlerde temiz ve sokette temiz. Üstüne yamukluk yok ise sorun işlemci kaynaklı.

Macun iletken degil, sorun yapmaz. Tek kontrol edecegi yer RAM slotlarına kacıp kacmadıgı.

Macun üstüne dökülürse çalışmayabilir. Bilgi tecrübe ile sabittir. RAM'leri sağlam konuyu oku. RAM eski işlemci de çalışıyormuş.

Ben aklıma gelen herşeyi denedim
Vatana faturanla gidip rica etsen belki yardımcı olurlar. Şansını dene bence sorun işlemcide olmayabilir. İşlemcide sorun olup olmadığını öğrenmek için ilk işlemcini takıp tekrar deneyip görüntü almayı deneyebilirsin.
İlk işlemcimi takdım denedim sorun yok yenisini takınca bütün fanlar dönüyo klavyenin Mausenin ışığı yanıyo fakat görüntü gelmiyor

Anakart desteğini kontrol ettiniz mi?

Geri
Yukarı