Ahmet KüpeLi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

İşlemci, RAM ve Monitörü en son almayı düşünüyorum ve bütçemi zorlayarak alıyorum. Hemen almaktansa zamana yayarak daha iyi bir sistem almayı düşünüyorum.

Sıradaki ürün sistemin en önemli parçası ekran kartı olacak ve full oyun oynanacak. Daha sonra alacagım monitör ise 1MS 144HZ veya 240HZ destekli bir monitör olacak.

Aklımdaki model ise GTX 980Tİ.

Hangi ekran kartı alınmalı arkadaşlar? Bütçeyi çok zorlamak istemiyorum, güncel oyunlarıda rahatlıkla oynayabilmek istiyorum. Üstteki belirtmiş oldugum monitöre uyumlu bir ekran kartı olmasını rica ediyorum.

Şuan alınan parçalar:
Kasa: Phanteks Innovative Computer Hardware Design
Anakart: ROG CROSSHAIR VI HERO | Anakart | ASUS Türkiye
İşlemci: Ryzen 7 1700 alınacak.

Not: Anakartım Asrock idi ama değiştirdim.

@commodore @er36po @BilgisayarKurdu @Murat5038 @CJack60 @GCN @Neurevt @Critness @commodore @Recep Baltaş

Arkadaşlar yok mu anlayan?

amazon.de Tr'da ve nanokatalog.com da uygun 1080 modelleri var. Sizce alınır mı? Şimdilik 1500 tl civarı bütcem ama beklersem alırım. Beklemeye değer mi? Üstün performanslı ekran kartları almaya değer mi?(yani fazla gelir miï sisteme)
Son olarak amazon.de veya nanakatalog.com dan önerebilceginiz kartlar var mı?
@Tokatlı
@FantastikTürk

Vatanda GTX 980Tİ 4.394,26 TL ve GTX 1080Tİ 3.832,94 TL. Eğer 2.el alırsanız biraz bekleyin vega çıksın kartlar belki ucuzlar.

@Silinen üye 1500 TL civarı bütçeye ancak GTX 1060 gelir. Böyle bir sisteme de 1060 düşük kalır yani anakartı işlemciyi düşünürsek. Beklemeye kesinlikle değer. Ancak beklersen karşına bir de AMD VEGA çıkar. AMD VEGA'yı beklersen FreeSync monitör ile güzel bir kombinasyon yaparsın. Malum G-Sync monitörlere parayla güç yetmiyor.
Şu an için sana nacizane önerim GTX 1080'dir. Tabii 2K monitör almayı unutmaman lazım.
Asus ROG Strix GeForce GTX1080-8G Gaming Grafikkarte: Amazon.de: Computer & Zubehör
Ancak bu GTX 1080 O.C'li değil. Fiyatı ona göre de uygun tabii. Ayrıca bütçen yetmeyebilir, o durumda GTX 1070 öneririm.
Asus ROG Strix GeForce GTX1070-O8G Gaming Grafikkarte: Amazon.de: Computer & Zubehör
Güzel bir Asus takımın olur.
Ancak hepsini geç, ondan önemlisi şu rehbere bakmadan Amazon'un herhangi bir sitesinden alışveriş yapma.
Sıcak Fırsatlar 21.06 01:45 Güncellemesi! TR'NİN EN BÜYÜK AMAZON REHBERİ 3.YILINDA!
Ben Türkiye'deki mağzalardan alışveriş yapmanı öneririm Amazon'un sitelerini günlerce araştırmış ve dibine kadar öğrenmiş biri olarak.

Türkiye'deki mağazalardan alışveriş yapmanı öneririm demiştim. İşte alabileceğin yerler.
Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1080 8GB OC 256Bit GDDR5X Fiyatı
Bu Amazon.de'dekinden bir gelişmiş oluyor. O.C'li olmasa da Advanced diye geçiyor. Overclocked'in bir altı.
Bütçen yetmezse GTX 1070 demiştik.
ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX 8GB GDDR5 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
Tekrar söylüyorum ben Türkiye'deki mağzalardan alışveriş yapmanı öneririm, özellikle böyle pahalı bir kartta.

Hangi Amazon'u tercih edeceksin? Illa Amazon'dan alacaksan attigim rehbere bakmadan alma sakin ve Amazon.de'den al.
Tekrar soyluyorum, brn hala Turkiye'den almani oneririm :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı