Hayır, Amazon'un hangi sitesi olursa olsun Amazon'un kendi sattığı ürünlerden başkasına bakmayın. Nede?
  1. Dolandırı olma ihtimali yüksek.
  2. Amazon satmadığı için vergiler ve kargosu o ürüne dahil değil. Ek olarak vergi ve kargo ödeyeceksiniz o ürüne.
  3. Gene Amazon satmadığı için garantisi de yok.
Ben Amazon.de öneririm. Hem 2 yıl garanti veriyor hem Türkçe dil desteği ve Türkçe çalışanları var hem kargosu bedava hem de ürünlere gözüken fiyata vergileri şunu bunu dahil. Ama dikkat etmen gereken bir kaç husus var. İlk olarak sadece satıcısı Amazon.de olan ürünlere bakacaksın, gerisini kafandan sil. İkincisi bu ürünlerin altında Türkiye'ye gönderilemiyor yazmasına bakma, orada yanlış yazıyor. Alacaklarını sepete ekledikten sonra devam et diyip adresini gir. Eğer ödeme ekranına geçiyorsa sıkıntı yok, ürün Türkiye'ye geliyor demektir. Eğer gelmiyorsa zaten uyarı verir. Sepetteki bazı ürünler seçtiğiniz yere gönderilemiyor diye ve hangi ürünlerin gönderilemediğini yazar. Bir kaç diğer husus var ama aklıma tam gelmiyor. Mesela Türkeç karakterlerle ilgili bir şey vardı. Onu yapmazsan ürün gümrükten dönüyordu.
İşte bunları öğrenmek için attığım rehbere bakmadan kesinlikle ama kesinlikle alışveriş yapma oradan. Tamamını oku o rehberin.

@FantastikTürk Teşekkür ettim şimdilik sorun yok parçalarda sanırsam.

Bu İkisi alındıKasa:

Ekran kartını en kısa zamanda alıcam aldıktan sonra ise monitör alıcam konu açarak. Ram + güç kaynagı alıcam tabi bunlarıda alırken konu açıcam. Daha sonra Ryzen 7 1700 alıp sistemi tamamlicam.
Zamanla alıyorum ki iyi bir sistem toplayayım biraz uzun sürcek ama değecegine inanıyorum.
Arada ise kasa için fanlara bakıp almak istiyorum düşüncem ise:
Ön taraf için 3 adet 120mm lik fan. (Rgb olabilir)
Üste 140mm lik 2 adet fan. (Rgb olabilir)
Arka tarafa ise 120mm lik Rgb fan düşünüyorum.

@CJack60 @Nazım Paşa Aşağıdaki monitörü almayı düşünüyorum g sync teknolojisini kullanıcam ekran kartı olarak 1080 haricinde hangi kartı önerebilirsiniz bana ?

MONİTÖR LİNK

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı