Ryzen 7 2700 düşük çekirdek kullanımı sorunu

Fkeskin1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Yurt Yönetim Memuru
BF1 oyununda 75 Hz monitörden dolayı ekran kartı darboğazı yaşıyorum. İşlemcim (R7 2700) yeterli. GTX 1070 Gaming X ekran kartım. VSYNC açıkken GPU kullanımım %60'larda ve ısı 62'yi geçmiyor. VSYNC'i kapalı yapınca bile işlemci kullanımı yüzdesi %38'i geçmiyor, bu bir sorun mudur? VSYNC kapalıyken oyun verileri resimdedir. Tek tek CPU çekirdeklerinin bazılarının yüzdesi çok düşük bu sorun mu?

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bir sorun yok. Cpu cekirdeklerinden bazilarinin yüzdesi düşüktü hatta 0'a iniyordu anlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir durum. Zaten 1080p çözünürlükte oynuyorsunuz sanırım.
Evet Recep bey şeref verdiniz konuma :) VYSNC yi kapatınca %38 39 u buluyor CPU kullanımı . VYSNC açıkken 75 Hz monitörden dolayı %30 larda dolanıyor CPU kullanımı.

Bu kadar az kullanıyor diye şöyle düşündüm acaba işlemci mi kendini tam veremiyor. Veya tam tersi işlemci kuvvetli diye %30 unu anca kullanma gereği duyuyor. Bir sorum daha vardı şu konuda bakabilir misiniz ? Ryzen 7 işlemci sıcaklığını hangi yazılım doğru veriyor?

Zaten halihazırda 1080p monitörünüz varsa bir daha 1080p monitör almayın. Artık hedefiniz minimum 2K olsun. Hatta 2K, 144 Hz monitör bu sistem ile fevkalade bir şekilde oturur. Bütçenizi söyleyin.

Dediğim gibi, 1080P monitörden, 1080p'ye yükseltmek GTX 1070 gibi bir kart varken çok da mantıklı değil.

Zaten halihazırda 1080p monitörünüz varsa bir daha 1080p monitör almayın. Artık hedefiniz minimum 2K olsun. Hatta 2K, 144 Hz monitör bu sistem ile fevkalade bir şekilde oturur. Bütçenizi söyleyin.

Dediğim gibi, 1080P monitörden, 1080p'ye yükseltmek GTX 1070 gibi bir kart varken çok da mantıklı değil.
Valla sistem toplarken ucuza kaçmışım monitörden tam 10bin tl ye aldık. 2k monitör Hz en az 100 felan olsa diyorum pek piyasasınıda bilmiyorum monitörlerin ama en fazla 2bin veririm bi monitöre dediğim gibi monitörleri pek araştırmamıştım alırken .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı