Ryzen 7 3700X bazen donma ve kasma

jumpjet06

Centipat
Ryzen 7 3700X aldım. Elime yeni ulaştı ama chipset Driver'lari vs tüm sürücüleri güncel olmasına rağmen bazen donma ve kasma oluyor. Her şey takıla takıla ilerliyor. Sonra PC'yi kapatmaya kalkınca da kapatılıyorda donuyor. Sebebi ne olabilir? Güç kaynagim 8 pin girisli o yuzden tek 8 kullaniyorum. Ondan olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer donma sorununu Ryzen 5 1600 ile yaşıyorum. Masaüstündeyken bir saniyeliğine anlık donuyor. Benimde biosum ve driver'larım güncel. Ryzen işlemcilerde donma sorunu ve kasma sorunu çok gördüm işlemcilerin hastalığı mı artık bilmiyorum.

Benzer donma sorununu Ryzen 5 1600 ile yaşıyorum. Masaüstündeyken bir saniyeliğine anlık donuyor. Benim de BIOS'um ve Driver'larım güncel. Ryzen işlemcilerde donma sorunu ve kasma sorunu çok gördüm işlemcilerin hastalığı mı artık bilmiyorum.

Kardesim bir cozum onerin var mi lutfen aldim adam gibi kullanamiyorum yani bu Ryzen islemciler de mi var sorun yok mu islemcide.

emin olmamakla birlikte ram mhz'si düşük kalabilir. çünkü amd bazı modelleri için(3900x ve üstü sanırım) 3200 mhz öneriyor diye bir cümle hatırlıyorum izlediğim inceleme videolarında. 3700X çinde 3200 değilde atıyorum 3000 veya bi tık daha düşüğünü istiyor olabilir. ayriyetten güç kaynağıyla ilgili bi durum olsa ya sistem çalışmaz ya da güç yetmediği durumda sistem kendini kapatır diye düşünüyorum. tabi ben bu konuda bilirkişi değilim sadece mantık çerçevesinde fikir yürütüyorum daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır muhakkak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı