Ryzen 7 3700X performansı ve sıcaklığı nasıldır?

Performansı gayet güzel. Default ayarlar ile 4.25 GHZ otomatih çıkıyor. Stok soğutucu ile boşta 50-60 arasında geziyor. Oyunlarda 80 dereceyi geçtiğini görmedim. Bizzat kendim kullanıyorum.

Bu videoda stock soğutucuyla sıcaklık değerleri mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burdaki amacım direk kullanan kişilerin deneyimlerini öğrenmek. Videolardan tabikide bir fikre sahibim.
Anladım, ben yine de tavsiyemi yazayım gerisi size kalmış.
Sadece oyun amaçlı toplayacaksanız 3700x e o parayı vermenize gerek yok 3600x de yeterli olacaktır. Single core performansları %1 farklı değil. Derseniz ben render alıyorum işim gücüm işlemci gücüne dayalı: O zaman 3700x hatta 3800x bile seçilebilir.

Performansı gayet güzel. Default ayarlar ile 4.25 GHZ otomatih çıkıyor. Stok soğutucu ile boşta 50-60 arasında geziyor. Oyunlarda 80 dereceyi geçtiğini görmedim. Bizzat kendim kullanıyorum.
Boşta sıcaklık değerleri biraz fazla gibi acaba hangi anakartla kullanıyorsunuz ve varsayılan ayarlarda işlemci çekirdek voltaj değeri ne kadar?
Kullanım sırasında herhangi bir sorun veya hata ile karşılaştınız mı? Mümkünse Cinebench R20 testini yapıp sonucunu paylaşabilir misiniz? Oyun sırasında anlık takılma veya buna benzer sorunlar yaşıyor musunuz?

Son düzenleme:
Msi x570 Pro Carbon Wifi kullanıyorum. Sıcaklık değerleri normal. Msi durumu anlattım onlarda normal olduğunu söylediler. Ayarlar varsayılan şu an. Yeni olduğu için dokunmadım. Çekirdek voltajı 1,45-1,47 lerde geziyor ve otoda. Anlık takılma hiç yaşamadım. Pubg ve Shadow Of The Tom Raider da denedim. Eve gidince r20 testini yollarım.

Msi x570 Pro Carbon Wifi kullanıyorum. Sıcaklık değerleri normal. Msi durumu anlattım onlarda normal olduğunu söylediler. Ayarlar varsayılan şu an. Yeni olduğu için dokunmadım. Çekirdek voltajı 1,45-1,47 lerde geziyor ve otoda. Anlık takılma hiç yaşamadım. Pubg ve Shadow Of The Tom Raider da denedim. Eve gidince r20 testini yollarım.
İşlemci voltaj değerleri fazla gibi büyük ihtimalle boştayken bu sebepten sıcaklık değerleri fazla. Ayrıca oyun sırasında MSİ Afterburner programını açıp bir kaç adet görsel atabilir misiniz? Önemli olan kriterler işlemci hızı, kullanımı ve sıcaklığı, grafik kartı kullanımı, RAM kullanımı ve FPS değeri görüntüde bulunursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Burdaki amacım direk kullanan kişilerin deneyimlerini öğrenmek. Videolardan tabikide bir fikre sahibim.
İşlemci ve anakart aldınız mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı