Ryzen 7 3700X ve RTX 2080 Super sistemde FPS değerleri normal mi?

erdfrz

Centipat
Arkadaşlar sistemin 3700X işlemci RTX 2080 Super ekran kartı ASUS TUF Gaming Plus X570 anakart ve 3200 MHz 16 GB RAM sorum şu arkadaşlar ben bu sistemle 144FPS aşağısına düşmem diye tahmin ediyordum zaten çoğu oyunda Ultra'da 180 FPS'leri gördüğümde oldu fakat Battlefield 1 CoD Warzone gibi oyunlarda şehire indikçe 120 FPS'lerde Battlefield 1'de özellikle 100 FPS'leri bile gördüm sizce bunlar normal midir oyunun optimize hatası mıdır yoksa sistemde bir sıkıntı mı var 110 FPS'lere indikçe akıcılığın kaybolduğunu rahatlıkla hissedebiliyorum ondan soruyorum şimdiden herkese teşekkürler.

Dostum her şeye darboğaz demeyın artık en yuksekde de en dusukdede aynı FPS aldıgımdan bahsetıyorum ve ikisinde de GPU kullanımı %95 bu bir darbogaz degil yani.

Şehirde darboğaz olur bu tür oyunlarda böyledir senin beynin bunu kabullenmek istemiyor diye ben yalan söyleyecek değilim. Oyunun yapısı böyle. Sen buna rağmen anormal düşüş yaşadığını düşünüyorsan arkaplanda bilgisayarını sömüren bir şey var mı sürücüler düzgün kurulu mu bunu kontrol edeceksin ayrıca RAM hızın önemli internetteki bilgisayar ile seninki aynı değil sonuçta.

Son düzenleme:
GPU kullanimi %95 olan bir oyunda nerede bu dorbogaz olayi anlatabilir misin?
Şehirde darboğaz olur bu tür oyunlarda böyledir senin beynin bunu kabullenmek istemiyor diye ben yalan söyleyecek değilim. Oyunun yapısı böyle. Sen buna rağmen anormal düşüş yaşadığını düşünüyorsan arkaplanda bilgisayarını sömüren bir şey var mı sürücüler düzgün kurulu mu bunu kontrol edeceksin ayrıca RAM hızın önemli internetteki bilgisayar ile seninki aynı değil sonuçta.

Ve üslübuna dikkat et burada her şeyi en iyi sen bilmiyorsun senin beynin bence kabul etmiyor bazı şeyleri.

Dosya Ekleri

• C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    1,2 MB · Görüntüleme: 23
GPU kullanimi %95 olan bir oyunda nerede bu dorbogaz olayi anlatabilir misin?

Ve üslübuna dikkat et burada her şeyi en iyi sen bilmiyorsun senin beynin bence kabul etmiyor bazı şeyleri.

Madem öyle neden çözünürlük düşürünce FPS artmıyor? 9900K ile senin işlemcin bir değil ki buna rağmen 9900K bile yer yer 140'lara düşebiliyor bu oyunda. Bu şehirlerde FPS düşme mevzusu her oyunda aşağı yukarı böyle PUBG olsun AC olsun şehirde çok şey olduğundan darboğaz yapıyor ve FPS düşürüyor. Ha COD Warzone sorunlu mudur olabilir belki olması gerektiğinden düşük performans veriyordur mevzu bu değil.

Mevzu şu burada, oyun motoru mükemmel optimize değil bu sebepten işlemcini %100 etkili bir şekilde kullanmıyor ve bal gibide darboğaz yapıyor. Bu oyun motoru kaynaklı darboğazdır özellikle Arma 3 gibi oyunları oynayanlar bilirler.

Son düzenleme:
Sorun şu en yüksekde ve en düşük de birebir aynı FPS'leri almam sacma darbogaz değil de bir sorun var gibi. Ryzen 3700X RTX 2070 Super videolarda çok daha fazla FPS alıyorlar. Örnek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Madem öyle neden çözünürlük düşürünce FPS artmıyor? 9900k ile senin işlemcin bir değil ki buna rağmen 9900k bile yer yer 140'lara düşebiliyor bu oyunda. Bu şehirlerde FPS düşme mevzusu her oyunda aşağı yukarı böyle PUBG olsun AC olsun şehirde çok şey olduğundan darboğaz yapıyor ve FPS düşürüyor. Ha CoD Warzone sorunlu mudur olabilir belki olması gerektiğinden düşük performans veriyordur mevzu bu değil.

Mevzu şu burada, oyun motoru mükemmel optimize değil bu sebepten işlemcini %100 etkili bir şekilde kullanmıyor ve bal gibide darboğaz yapıyor. Bu oyun motoru kaynaklı darboğazdır özellikle Arma 3 gibi oyunları oynayanlar bilirler.

İnatla dorbağaz demen cidden beni üzüyor anlatamıyorum GPU kullanımı %95 dostum.

Sorun şu en yüksekde ve en düşük de birebir aynı FPS'leri almam sacma darbogaz değil de bir sorun var gibi. Ryzen 3700X RTX 2070 Super videolarda çok daha fazla FPS alıyorlar. Örnek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnatla dorbağaz demen cidden beni üzüyor anlatamıyorum GPU kullanımı %95 dostum.

Dostum daha iyi biliyorsan kendin çözebilirsin sorununu diye düşünüyorum. Bu attığın videonun yorumunda video sahibi Down-Town'da oynarken 130 FPS alıyorum demiş.

Daha iyi biliyorum demedim ancak sen çözüm yolu bulmuyorsun darboğaz deyip geciyorsun videodaki FPS değerlerine baktınız mı?

Baktım. Şu videodaki çözümü deneyebilirsin.

Geri
Yukarı