Ryzen 7 3700X ve RX 5700 XT Sistem Toplama

ROG STRIX diye 3800TL üstüne para vermezdim 5700XT için. 4000TL'nin üstünde 2070S var. Nitro+ veya Gaming X öneririm. Biraz daha Sosyal'i araştırır mısınız çünkü ben bayağı kişiye denk geldim.

Nitro çok ses çıkartıyor ve MHz hızları arasında bayağı fark var RTX 2070 alırsam da MSI Gaming X alırım o da 5500TL ASUS ROG STRIX RX 5700 XT iste 4500.
rog strix diye para vermiyorum soğutma ve mhz performansı çok iyi 2035 mhzye kadar çıkabiliyor

Nitro çok ses çıkartıyor ve MHz hızları arasında bayağı fark var RTX 2070 alırsam da MSI Gaming X alırım o da 5500TL ASUS ROG STRIX RX 5700 XT iste 4500.
rog strix diye para vermiyorum soğutma ve mhz performansı çok iyi 2035 mhzye kadar çıkabiliyor
Siz bilirsiniz 4500TL 5700xt rog strix var.2070S Inno3D var aynı fiyatta.Kendi tercihiniz ama bu seviyedeki kartların çoğunluğu sesli çalışmaz.2070S Inno3D'de ısınmaz ama siz bilirsiniz.

Siz bilirsiniz 4500TL 5700XT ROG STRIX var. 2070S INNO3D var aynı fiyatta. Kendi tercihiniz ama bu seviyedeki kartların çoğunluğu sesli çalışmaz. 2070S INNO3D'de ısınmaz ama siz bilirsiniz.

Bir şey deceğim bu arada bazı oyunlarda RX 5700 XT daha iyi FPS alabiliyor ki RTX 2070 INNO3D alırsam ısınma sorunu olmasa da base clocku yavaş o da FPS kaybına uğratır + RTX açtığımda ekran kartı ısınadabilir ve ağır FPS düşüşü yaşarım bence RX 5700 XT en ideal kart.

Bir şey deceğim bu arada bazı oyunlarda RX 5700 XT daha iyi FPS alabiliyor ki RTX 2070 INNO3D alırsam ısınma sorunu olmasa da base clocku yavaş o da FPS kaybına uğratır + RTX açtığımda ekran kartı ısınadabilir ve ağır FPS düşüşü yaşarım bence RX 5700 XT en ideal kart.
Rtx2070S'de RT açarsanız bir sıkıntı yaşanmaz ayrıca DLSS 2.0 nedir araştırmanızı öneririm.Ekran kartları arasındaki saat hızları farkı 1-2 fps fark ettirir.Önemli olan ekran kartının saat hızı değildir.Aradaki mhz farkları çok az hissedilir.

Rtx2070S'de RT açarsanız bir sıkıntı yaşanmaz ayrıca DLSS 2.0 nedir araştırmanızı öneririm.Ekran kartları arasındaki saat hızları farkı 1-2 fps fark ettirir.Önemli olan ekran kartının saat hızı değildir.Aradaki mhz farkları çok az hissedilir.
bilemedim hiç bide mesela bu rx 5700 xt deki hatalar 5800 de muhtemelen giderilicektir onu da düşünmüyor değilim

bilemedim hiç bide mesela bu rx 5700 xt deki hatalar 5800 de muhtemelen giderilicektir onu da düşünmüyor değilim
Yeni nesil kartlar 2021 yılbaşında modelleri piyasada olur.Beklerseniz tabii ki daha iyi kartlar alırsınız.Şu an için konuşuyorum ama şunu da söyleyeyim bugün 5800 beklersin yarın 5900 çıkacak daha iyi olacak derler teknolojinin sonu yok hep gelişmeye devam ediyor.

Yeni nesil kartlar 2021 yılbaşında modelleri piyasada olur. Beklerseniz tabii ki daha iyi kartlar alırsınız. Şu an için konuşuyorum ama şunu da söyleyeyim bugün 5800 beklersin yarın 5900 çıkacak daha iyi olacak derler teknolojinin sonu yok hep gelişmeye devam ediyor.

Haklısın ama RTX 2070 almışken de INNO3D yükseklik var ya load 76 derece fazla AMD fan ya da ASUS fan değilim değilim yanlış anlamayın ama ASUS'un soğutması çok iyi değil mi 62 derece üstüne çıkmıyor araştıracağım biraz daha sağ olun yorumlarınız için.

Haklısın ama RTX 2070 almışken de INNO3D yükseklik var ya load 76 derece fazla AMD fan ya da ASUS fan değilim değilim yanlış anlamayın ama ASUS'un soğutması çok iyi değil mi 62 derece üstüne çıkmıyor araştıracağım biraz daha sağ olun yorumlarınız için.
Asus 5700xt yazılımında sıkıntı var diye şikayet görmüştüm soğutmasında değil daha çok.

ASUS 5700XT yazılımında sıkıntı var diye şikayet görmüştüm soğutmasında değil daha çok.

Görmüştüm diyorsunuz o modeli kullanan pek çok kişiyle konuştum ve çoğu bir sıkıntı yaşamadığını söyledi tabii yaşayan da vardı ama yaşarsam sonuna kadar da hakkımı ararım yani ki zaten çözümünü bulurum yazılım olarak hangi yazılım RGB falan mı?

Geri
Yukarı