Ryzen 7 3700X vs i7-9700K

İntel fanboyluğu yapmayalım bence. Evet tek çekirdekte intel önde bunu inkar eden zaten yok. @hdreizcehennemi dediği gibi bilgisiyarın başka işlevleride var ve 3700x alarak hem performansta aşırı bir kayıp yaşamıyor hemde çoklu çekirdek performansı gereken şeylerdede intelin çok önüne geçiyor. Bu oyunlardan aldığı şeyler kaybettiği performanstan çok daha yüksek. Ve sizde demişsiniz 9700k için iyi soğutucu lazım ama aynı şey 3700x için gerekli değil. İyi soğutmaların fiyatları ortada bunuda göz önünde bulundurun.
Fanboyluk konusunda kendi üstume alınmam ryzen kullanicisiyim bir daha alırmısın de önünden geçmem.

@Lemi Galip Alınmanıza gerek yok.Üstteki arkadaş her konuda intel fanboyluğu yapıyor onun içindi iyi forumlar.
Yok dostum ya kusurabakma kırdıysam. Bilgisayar kitlenmesinden oyun oynayamaz hale geldim. Sorun işlemci diyorlar bazıları da anakart diyor ama anakart olacağını artık sanmıyorum benle yaşıyan kişiler hep işlemciden çıkmış birde ekran kartına suç bulup garantiye yolladim 😁.

Bu da Intel'in bütçe dostu olmadığının kanıtı değil mi? Apple gibi eski modellerinin fiyatını düşürmemekte kararlılar. Performans kaybı çok olmaz ben 3700X diyorum.
Konunun hortmalasından sonra bunu yeni görüyorum :)

Arkadaş konuyu açtığında 9700K daha ucuzmuş, ben de 1 yıl sonra satmak istese 3700X'i 1500 TL'ye satamayacağını söylemiştim. Yukarıda fiyatları paylaşılmış zaten.

Şu an 2700X HB'da 1450 TL. Geçen yıl 3700X ile aynı fiyata satılıyordu.

Yani alsaydı oyunlar için daha performanslı işlemciyi hem daha ucuza alacaktı hem de ikinci elde ürünü değer kaybetmeyecekti.

Bunun adı fanboyluk değil, mantıktır.

İnternetteki testlerde görebileceğin üzere 9700K'nin 3700X'e tek üstünlüğü ufak bir farkla single core performansının önde olması. Bunun haricinde diğer tüm kulvarlarda 3700X parçalar. 8 çekirdek, 16 izlekten bahsediyoruz. Hem oyun oynar, hem yayın yapar, hem de grafik programlarını çok rahat kullanırsınız.

Tartışmasız 3700X derim ki Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün bırak 9700'ü, 9900K ile karşılaştırdıkları bir video var :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı