Ryzen 7 3750H ve GTX 1650 sistem düşük FPS veriyor

Xeuth

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Diş Hekimi
Cihazın modeli ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ045.

Battlefield V, Destiny 2, Battlefront 2 gibi oyunlarda düşük ayarlarda bile sık sık 60 FPS'in altına düşmekte. Gerçekten de son 5 yıldır en pişman olduğum alışverişlerden biri oldu ne yazık ki, yeterince araştırma yapılmadan gerçekleştirilen alışverişlerin genel olarak sonu bu oluyor.

Cihazdaki 16 GB RAM'in dual-channel değil de single-channel olması bu kadar FPS farkı (yaklaşık 15-20 FPS) yaratır mı? Yoksa gerçekten de cihazdan beklemem gereken performans bu mu?

Cihazınızda takılı olan RAM soketinin aynısını takarak olur. 2400MHz 8 GB Kingston marka takılıysa sizde aynı RAM’den alıp takmalısınız. Arkadaşın belirttiği gibi rastgele iki RAM takınca olmaz. AMD Ryzen işlemcilerde ciddi performans iyileştirmesi sağlar.
Ayni ram olmasına gerek yok arkadaşın belirttiği gibi. CL ve MHz değerleri aynı olsa yeter, fakat ayni ram olursa daha iyi olur.

Cihazınızda takılı olan RAM soketinin aynısını takarak olur. 2400MHz 8 GB Kingston marka takılıysa sizde aynı RAM’den alıp takmalısınız. Arkadaşın belirttiği gibi rastgele iki RAM takınca olmaz. AMD Ryzen işlemcilerde ciddi performans iyileştirmesi sağlar.

Ben de laptopuma 8 GB taktırmak istiyorum garanti devam ediyor. Garantinin bozulmasını istemıyorum ve urunu Teknosa'dan aldım. Teknosa'ya mı goturmelıyım? Bu arada laptop Asus fx505dt

Servise götürmelisiniz, bir de okuduğuma göre ücret talep ediliyor. Çoğu arkadaştan edilmiş.

Bilgi için teşekkür ederim bir sorum daha olacak. Ben PUBG tarzı oyunlar oynuyorum bazen anlık drop yiyorum 8 GB RAM ekletmemle bu sorun sizce ortadan kalkar mı yoksa pek etkilemeyen gereksiz bir değişim mi olur?

Bilgi için teşekkür ederim bir sorum daha olacak. Ben PUBG tarzı oyunlar oynuyorum bazen anlık drop yiyorum 8 GB RAM ekletmemle bu sorun sizce ortadan kalkar mı yoksa pek etkilemeyen gereksiz bir değişim mi olur?

Aynı oyunda Masaüstü PC‘sinde arkadaşım aynı sorunu yaşıyordu 8GB ile. Upgrade yaptı düzeldi. Alakası olabilir. Özellikle PUBG,multiplayer Battlefield gibi hem birden çok oyuncunun hem de büyük haritaların olduğu oyunlarda 12+ RAM ve hızlı bir diski gerekli görüyorum bence.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum 1 ay önce asus tuf gaming fx505gt aldım. i5 9300h 4.1ghz ve gtx 1650 var içinde büyük hevesle almıştım fakat bazı grafiği düşük oyunlarda az fps alıyorum. valorant gibi. laptopa 144hz ekran koymuşlar fakat 144fps göremeyecekse bu laptop neden koyuyorsunuz anlamış değilim. gta 5de 50 fps veriyor ultra ayarlarda. csgoda kasmalar yaşıyorum. dün driver sürümüne bakayım dedim. 452'miş. şuan driver güncelleniyor umarım sorun düzelir

Ben de aynı sorunu yaşıyorum 1 ay önce asus tuf gaming fx505gt aldım. i5 9300h 4.1ghz ve gtx 1650 var içinde büyük hevesle almıştım fakat bazı grafiği düşük oyunlarda az fps alıyorum. valorant gibi. laptopa 144hz ekran koymuşlar fakat 144fps göremeyecekse bu laptop neden koyuyorsunuz anlamış değilim. gta 5de 50 fps veriyor ultra ayarlarda. csgoda kasmalar yaşıyorum. dün driver sürümüne bakayım dedim. 452'miş. şuan driver güncelleniyor umarım sorun düzelir
Düzeldi mi hocam?

Maalesef hayır hala devam ediyor
Bilgisayarınıza 8GB RAM takviye etmeniz sorunu çözecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı