Ryzen 7 5800X almak hata mı?

Bir önerim daha var. Bu yeni işlemciler stokları az olduğu için fiyatları çok absürt. Eğer beklerseniz düşeceğinden eminim. Bence idari olarak 3600 tarzı bir şey alıp 2K'da darboğazsız kullanırsınız. Fiyatlar düşünce de yükseltirsiniz. Çünkü birkaç ay sonra 700-800 TL düşerse bayağı üzülürsünüz.

Bir önerim daha var. Bu yeni işlemciler stokları az olduğu için fiyatları çok absürt. Eğer beklerseniz düşeceğinden eminim. Bence idari olarak 3600 tarzı bir şey alıp 2K'da darboğazsız kullanırsınız. Fiyatlar düşünce de yükseltirsiniz. Çünkü birkaç ay sonra 700-800 TL düşerse bayağı üzülürsünüz.
O zaman şu an elimdeki işlemciyi bekletiyim zaten parçaların gelmesine daha çok var. Aldığım fiyattan iade edicem zaten, sonra sizin dediğiniz gibi fiyatı düşerse 5600X alırım.

Alınır, güzel. Döviz 1 kuru bile yükselmemeye başlamayacak olduktan sonra düşeceğine inanmıyorum.

O zaman şu an elimdeki işlemciyi bekletiyim zaten parçaların gelmesine daha çok var. Aldığım fiyattan iade edicem zaten, sonra sizin dediğiniz gibi fiyatı düşerse 5600X alırım.
İade işlemi 2 hafta geçerli hocam. Ya hiç o toplara girmeyin ve bir daha fiyatlara bakmayın ki bu çok zor :D ya da şimdi iade edip biraz bekleyin. Bence düşecektir fiyatlar.

O zaman şu an elimdeki işlemciyi bekletiyim zaten parçaların gelmesine daha çok var. Aldığım fiyattan iade edeceğim zaten, sonra sizin dediğiniz gibi fiyatı düşerse 5600X alırım.

Bence idarelik olarak 3070'i 2K'da besleyecek en düşük işlemciyi alın. Ki bu 3600 oluyor. Sonra fiyatlar düşünce 3600'ü 2. elden satıp 5600X alırsınız. Ben öyle yapıcağım. Elimde 3600 ve 3070 var. Fiyatlar düşünce değiştireceğim.

İndirimler varken alıyım dedim bir daha ne zaman düşerler ki ?
Bu işler pek belli olmaz fakat fiyatındaki bu fırlamanın şu alışveriş döneminde stok sorunundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede 3.500 civarlarına rahatlıkla gelebilir. Daha fazla da indirim olmaz zaten.

Evet, F/P olarak 5600X güzel bir işlemci, bunun tartışması yok zaten. Fakat 10900K'ya OC yapılıp test edilse zaten tüm çekirdekler 5000MHz'de çalışır en az. Lütfen bir bilgi paylaşırken araştırarak paylaşın.
İşlemcilerin stock değerlerde oyunlarda kaç MHz'de çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Merhaba moderatör bey, 5600X stok değerlerde doğru kombinasyon da 10900K ile aynı oyun performansı vermektedir ( buradaki doğru kombinasyondan kastım Smart Access Memory teknolojisidir.) kaldı ki donanım arşivi NVIDIA kartlarada bu teknolojinin geleceğini söyledi bu da uzun vadede 5600X'in 10900K'yı geçecek demek oluyor. Şu an dedikleriniz doğru olsa da gelecekte yanlış olabilir. Bu da ileri zamanlarda aynı soruları soran insanların yanlış bilgilendirilmesine yol açar. Bu söylemi normal bir kullanıcı yapsa bu şekilde uyarıda bulunmazdim ama siz normal kullanıcı değilsiniz. İnsanlar sizin sözlerinize daha çok önem veriyor. Lütfen kesin ve net cümleler kurarken bir kez daha düşünün. Teknolojinin ne getireceğini kimse bilemez teşekkürler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı