Ryzen Sistem Almak Hata mı?

Bence hata değil, ben AMD ile yıldızım bir türlü barışamadığı için İntel kullandım fakat eminim ki AMD de iyidir. Benim şanssızlığım herhalde önceki 2 bilgisayarımı toplarken hep AMD ekran kartı aldım bozuldu ve Nvidia aldım. 2 sefer AMD ile ilgili arıza yaşayınca işlemci olarak almaktan da korktum açıkçası. Ama artık baya iyi diyorlar. Tabi benim aldığım zamanlarda artık baya iyi diyorladı :).

Bir de 2K ve 4K'da denemelisiniz bence. Büyük ihtimalle arkadaşınız ile siz 1080p'de deneyim ediyorsunuz.

İkimizin mönitör de 4K 1080p de oynamıyoruz. Benim Fps değerleri 100 110 arası geziyor, onun ki ise 120 130 Fazla bi fark yok. Aynı yere baktığımız zaman en fazla 18 20 Fps oynuyor.

İntel ve ryzen arasındaki fps değerini rakamsal haric gözle net görüp gerçekten oyunda da oynayamadım diyen yalan söyler.

Şöyle söyleyeyim. Ryzen 1800x ve GTX 1080 Tİ kart var bende, ben 4k pubg de 100 FPS alıyorum. Arkadaşıma da 8700K ve 1080 Tİ dizdik oda 118 FPS alıyor. Fazla bi fark yok. Elindeki malzeme seni uzun yıllar götürecektir. Çoklu çekirdek performansının asaleti yeter. Bilgisayarı birtek oyun için düşünmemeliyiz.
Daha ne olacak 18 FPS fark var, sizin FPS farkı anlayışınız nedir, çok merak ediyorum. 50 ile 100 arası mı olmalı?
İkimizin mönitör de 4K 1080p de oynamıyoruz. Benim Fps değerleri 100 110 arası geziyor, onun ki ise 120 130 Fazla bi fark yok. Aynı yere baktığımız zaman en fazla 18 20 Fps oynuyor.
Arkadaşın FPS fark anlayışı enteresan. 18 - 20 FPS fark çok değil demiş. Daha ne olacak, ne bekliyordun?

Daha ne olacak 18 FPS fark var, sizin FPS farkı anlayışınız nedir, çok merak ediyorum. 50 ile 100 arası mı olmalı?

Arkadaşın FPS fark anlayışı enteresan. 18 - 20 FPS fark çok değil demiş. Daha ne olacak, ne bekliyordun?
Yani şöyle ikimizde 4K ekran ile Pubg oynuyoruz, hiçbir fark yok. 4K da bu dediklerim. 2K da stabil 144Hz.

Sen bırak 18-20 FPS yi 100 vs 200 vs 300 vs 400 FPS i yardımcı program kullanmadan çıplak gözle sırala dile benden ne dilersen +20 FPS günü kurtaran sistem toplamak için geçerli bir sebep olmamalı.
7700k Kullanıcısı 8700k ya soket yapısı oturduğu halde neden geçemiyor buradaki mantık dan bahset.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı