Ryzen 7 5800X ve RTX3070 sisteme 600W PSU yeter mi?

Hüseyin.klnç

Hectopat
Tekrar kablolama zahmetine girmeyip halihazirdaki sistemime 5800X ve 3070 takip kullanmak istiyorum ve sistemimdeki PSU modeli bu:

Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80Plus Power Supply​

Sitenin hesapladigina gore maksimum cekecegi Watt degeri bu maksimum yapacagim şey oyun oynamak olacak herhangi bir performans kaybi yasatir mi bu PSU bana? Eger oyleyse minimum butcede beni ne kurtarir? Hesaplama sitesi bile 500W PSU oneriyor bana da bir garip geldi.

Dosya Ekleri

• Screenshot (75).png
    Screenshot (75).png
    64 KB · Görüntüleme: 218
Son düzenleyen: Moderatör:
Yetmesine yeter de ucu ucuna olur muhtemelen. Kaldı ki elindeki PSU çok kalitesiz. Bu sistem sağlam bir 750W PSU’yu hakediyor bence.

PSU'ların zamanla eskimesini göze alarak bir tık yukarısını almayı daha mantıklı buluyorum böyle durumlarda. Daha önce tartışmıştık sanırım benzer bir konuda aynı sözleri tekrarlamaya gerek yok ve zaten aynı fikirdeyiz. Bu sistem kaliteli bir 750W PSU hakediyor. O parçalar yansa ben üzülürüm.

Tekrar kablolama zahmetine girmeyip halihazirdaki sistemime 5800X ve 3070 takip kullanmak istiyorum ve sistemimdeki PSU modeli bu:

Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80Plus Power Supply​

Sitenin hesapladigina gore maksimum cekecegi Watt degeri bu maksimum yapacagim şey oyun oynamak olacak herhangi bir performans kaybi yasatir mi bu PSU bana? Eger oyleyse minimum butcede beni ne kurtarir? Hesaplama sitesi bile 500W PSU oneriyor bana da bir garip geldi.

RTX 3070'li bir sistem için NVIDIA 650Watt ya da üstü bir güç kaynağı öneriyor. 1080P'de belki yetebilir 600Watt'da yetebilir.

1.jpg

Mesela şu Video'da RTX 2080 Ti'lı bir sisteme 450Watt takmışlar. Sorun çıkartmıyor gibi ama 4K çözünürlükte reset atıyor bilgisayar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı