Ryzen 7 5800x3D sistem yenileme önerisi

siamese

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi yeniliyorum anakart, ekran kartı ve RAM değişmeyecek yardımcı olur musunuz bu sistem uygun mudur?

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800x3D 3.4GHz 100 MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart: ASUS Prime B450M-K DDR4 M.2 PCI-e NVMe DVI PCI-e 16X v3.0 AM4 mATX.
Ekran kartı: Sapphire RX570 8 GB Pulse 11266-66-20G DDR5 256bit 2X HDMI DVI DP PCI-e 16X v3.0
RAM: Neo Forza 8 GB DDR4 3600MHz CL19 PC (2x8)
Kasa: NZXT H7 Elite white tempered glass RGB USB 3.2 ATX mid Tower kasa.
Sıvı soğutucu: NZXT Kraken Z53 RGB 240mm beyaz işlemci sıvı soğutucu.

Tam anlamadım, ekran kartı ve RAM mi değiştireceksiniz?

Hayır ben işlemci ve kasa değişiyorum alacaklarımı oraya yazdım onun dışında soğutucu ekliyorum ekran kartı anakart ve RAM aynı kalıyor biraz karışık oldu kusura bakmayın kısaca sistem bu şekilde olacak anakart ve işlemci uyumunda bir sorun yaşar mıyım onu merak etmiştim

Hayır ben işlemci ve kasa değişiyorum alacaklarımı oraya yazdım onun dışında soğutucu ekliyorum ekran kartı anakart ve RAM aynı kalıyor biraz karışık oldu kusura bakmayın kısaca sistem bu şekilde olacak anakart ve işlemci uyumunda bir sorun yaşar mıyım onu merak etmiştim.

Hocam virgül diye bir şey icat etmişler, biliyor muydunuz? Neyse şamata bir yana o sisteme 18k vermezdim ben. 5800x3D, 4090 bile besleyen işlemci; RX 570 koymak mantıksız olmuş.

Hocam virgül diye bir şey icat etmişler, biliyor muydunuz? Neyse şamata bir yana o sisteme 18k vermezdim ben. 5800x3D, 4090 bile besleyen işlemci; RX 570 koymak mantıksız olmuş.

Ben anlatamıyorum galiba size :D sıfırdan sistem toplamıyorum. Eski sistemdeki işlemcimi, kasamı yeniliyorum ve sıvı soğutucu ekliyorum. Anakart, ekran kartı ve RAM yenileme gibi bir durumum yok şu an için o yüzden eski kullandıklarımla devam edeceğim. Toplu baktığınız zaman sistem bu şekilde olacak bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımı merak ettim sadece. Anlamanıza yardımcı olacaksa eski işlemcim AMD Ryzen 5 2600X 19MB 6çekirdekli VGA YOK AM4 95W

Ben anlatamıyorum galiba size :D sıfırdan sistem toplamıyorum. Eski sistemdeki işlemcimi, kasamı yeniliyorum ve sıvı soğutucu ekliyorum. Anakart, ekran kartı ve RAM yenileme gibi bir durumum yok şu an için o yüzden eski kullandıklarımla devam edeceğim. Toplu baktığınız zaman sistem bu şekilde olacak bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımı merak ettim sadece. Anlamanıza yardımcı olacaksa eski işlemcim AMD Ryzen 5 2600X 19MB 6çekirdekli VGA YOK AM4 95W
Oy oy oy! Soğutma, işlemci ve kasaya mı 18k veriyorsunuz? RX 570 olan sistemde öyle şeyler almanıza gerek yok. İşlemci odaklı oyunlar oynuyorsanız gözle görülür değişiklik olur onun dışında çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı