Ryzen 7 5800x3D sistemde görüntü alınmıyor

emreakgul

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen gün bir sistem topladım Ryzen 7 5800x3D 2x16 GB Corsair RGB RAM 850W Corsair PSU Gigabyte Gaming X B550 V2 model anakart ile.
Sistemi kurduk çalıştı falan sonra BIOS Update yapılsn diye USB'yi takıp lavaboya gittim geldiğimde görüntü yoktu ve USB'min ışığı yanmıyordu sistem. Ben giderken kendini resetlemiş diye düşündüm bekledim falan ama 10 dk sonra halen ekranda yükleniyor gibi bir şey yoktu ben de kapattım açınca yine görüntü yoktu. Gücü kesip kabloyu çıkardım BIOS pilini 10 dk dışarı bıraktım takmadan önce de 2pinle CMOS reset yapıp geri taktım. PSU güç tuşunu açınca RAM'ler ışık vermeye başladı. Daha PC'yi açmamıştım bile PC'yi açıp başlata basılı tutunca kapandı ve RGB sorunu çözüldü ama ne zaman BIOS pilini söküp geri taksam sistem açılmadan RGB'ler yanıyor ve halen görüntü alabilmiş değilim donanımsal bir sorun olabilir mi? Bana yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS flashback ile tekrar BIOS güncelleyin. Anakartınız tuğla olmuş.

Merhaba BIOS ile ilgili olduğunu biliyorum fakat Q flash ışığı yanmıyor USB'ninde ışığı yanmıyor ayrıyeten üsttede söylediğim gibi BIOS pilini çıkarıp CMOS hard reset yapınca halen akım oluyor bunu düzeltmek için PC'yi açıp başlatma tuşuna basılı tuttum böyle yapınca düzeliyor fakat bu sefer de bu durumda BIOS temizleyip geri pili takınca PC kendini açıp kapatmaya başlıyor gücü kesene kadar da devam ediyor açıp kapatmadan kastım açılıp bir süre sonra kapanmak gibi değil elektriği veriyor kesiyor veriyor kesiyor sanırım PSU ile ilgili bir arıza var bugün başka bir PSU ile deneyeceğim size tekrar döneceğim. Yani uzun lafın kısası anakarttaki tüm akımı yok edemiyorum sadece arkadan PSU'yu açık konuma getirdiğimde bile anakarta güç gidiyor ve RGB'ler yanmaya başlıyor PC kapalı olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı