Ryzen 7 7700X ısınma sorunu

Macun ve kasa içerisindeki airflowu kontrol et. Biraz saçma kaçacak ama oda içerisindeki sıcaklık bile durumu çok değiştiriyor.
Aynı skalada daha iyi performans almak istiyorsan da ilk mesajimda dediğim gibi hiç düşünmeden Noctua'a geç.
Kendi kasamda hiçbir değerle oynamamış olmama rağmen aldığım sonuçları yukarıda yazdım. Ha bir tek C-state kapalı sistemde.

Tek fanli mi bu Noctua NH-D15

Tek fanli mi bu Noctua NH-D15
Kasa plarak nzxt h7 flow kullaniyorum kasa hep buz gibi bu arada

@bluecoca hocam haklı galiba, daha güçlü bir sıvı soğutma lazım sisteminize. Sistem ortamı soğuk mu bu arada kasanın içi dahilinde?

AiO pump fan oldugu soyleniyor fakat AiO da da calistirmiyorum galiba. Anakartta oraya takili degil sanirim. Cok etkisi var midir?

Macun ve kasa içerisindeki airflowu kontrol et. Biraz saçma kaçacak ama oda içerisindeki sıcaklık bile durumu çok değiştiriyor.
Aynı skalada daha iyi performans almak istiyorsan da ilk mesajimda dediğim gibi hiç düşünmeden Noctua'a geç.
Kendi kasamda hiçbir değerle oynamamış olmama rağmen aldığım sonuçları yukarıda yazdım. Ha bir tek C-state kapalı sistemde.

Işlemci boşta mi bu resimde yuk altinda mi?

Bende Lian Li 011 dynamic EVO kasa var. Buna bile zor sığıyor. Çift 14cm fanlı bayağı büyük bir soğutucu nh-D15. almayı düşünürsen kasana uyup uymadığını araştır.
O resimde boşta.
Full load böyle.
Oda sıcaklığı da 24.5 derecede.

Dosya Ekleri

• Adsızz.png
    Adsızz.png
    289,4 KB · Görüntüleme: 13
Bende Lian Li 011 dynamic EVO kasa var. Buna bile zor sığıyor. Çift 14cm fanlı bayağı büyük bir soğutucu nh-D15. almayı düşünürsen kasana uyup uymadığını araştır.
O resimde boşta.
Full load böyle.
Oda sıcaklığı da 24.5 derecede.

Baktim uyuyormuş. Sandigimdan epey de farkliymiş :DD

Peki yarin bir gun Ryzen 9 7590X e gecersem onu da sogutabilir mi?

Corsair iCUE Link H150i nasil cok duydum​

Son düzenleme:
Kullanmadığım bir ürün hakkında yorum yapmam çok sağlıklı olmaz dostum.
Hava soğtucuların en iyisnden biri NH-D15 7950x3D ile de zorlanacağını düşünmüyorum.
RAM'lerde sıkıntı çıkartıyor Noctua. RAM ve kasa ile uyumuna bak kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı