Ryzen 9 3900X uyumlu anakart önerisi

Barca

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Merhaba arkadaşlar Ryzen 9 3900X almayı planlıyorum fakat bir anakart önerisi yapabilirseniz çok mutlu olurum.

MSI X570-A PRO.
MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon

Bu iki anakart arasında kaldım ve 3000MHz 16 RAM var sistemimde anakartların bu RAM'ler ile sıkıntısı olur mu?

Ve şöyle bir sorum olacak bu işlemcilerin her yerde fiyatları farklı işlemciler arasında farklılıklar olamaz öyle değil mi? Örneğin önbelleğinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartinizin RAM ile sorunu olmaz. İslemciler arasinda ki fiyat farki da saticidan kaynakli iciniz rahat olsun. Anakart olarak da butcede sorun yoksa Gaming Pro modelini alirsaniz daha iyi olabilir.

Bence fazladan para vermeye gerek yok MSI X570-A PRO. al, ikiside aynı kalitede anakart ama yok ben ben ayrıyetten Bluetooth ve WLAN istiyorum diyorsan GAMİNG olanı al.

O iki anakartı da almayın. VRM soğutmaları rezalettir. MSI alacaksanız MSI MEG X570 UNIFY alabilirsiniz. Asus'un bu modelini öneririm. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir. İşlemcideki fiyat farklılıkları satıcıların kendi fiyat politikasından kaynaklanır.

Abartma arkadaş nasıl soğutması rezalet oluyor, Gaming Pro gayet güzel soğutması var. Ben hiç bu anakartın soğutması ile şikayet duymadım.

O iki anakartı da almayın. VRM soğutmaları rezalettir. MSI alacaksanız MSI MEG X570 unıfy alabilirsiniz. ASUS'un bu modelini öneririm. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir. İşlemcideki fiyat farklılıkları satıcıların kendi fiyat politikasından kaynaklanır.

2000 TL kadar bütçem var fakat araştırdıklarım arasında MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon modelini çok fazla öneriyorlar.

2000TL kadar bütçe var.

MSI, VRM'lerin rezalet olduğunun anlaşılması üzerine Unify modelini çıkarttı, Unify modeli iyidir. Diğer yandan, Gigabyte ürünleri donanım bakımından çok daha iyi bu iki markadan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı