Ryzen 9 3900X uyumlu anakart önerisi

Artık aynı şeyleri yazmaktan bıktım. Direkt kendi mesajımı alıntılıyorum.
VRM'leri çok kötü. Fiyatını kesinlikle haketmeyen bir kart. X570 Gaming Pro Carbon da aynı şekilde giriş seviyesinden bile kötü VRM'lere sahip. Yani bu iki kartta o kocaman VRM'ler süs diye konulmuş, 125 derecelere çıkıyor.

MSI bu durumu kabullenip X570 Meg Unify adında bir kart çıkarmak zorunda kaldı. Gigabyte Aorus almanızı tavsiye ederim, bütçenize uygun modelleri de vardır.

Şu forumda bir sticky post olsa da X570 Gaming Edge ve X570 Gaming Pro Carbon almayın diye büyük harflerle yazsa. Her konuda yazmaktan bıktık.

Yani hala gidip bu iki anakart iyi diyorsanız söylenecek söz kalmıyor. 1800 TL para verip 500-600 liralık anakartlardan bile kötü VRM'e sahip kart almak.

Gigabyte X570 Aorus Elite AMD X570 Soket AM4 DDR4 4000(OC)MHz ATX Gaming Anakart - incehesap.com
Sizin attığınız X570 TUF'da gayet iyidir. Dediğim gibi ya onu ya bunu alın derim. İlla MSI alacağım diyorsanız da 2000 TL'ye X570 MEG unify alın.

Bana tam olarak 2000TL geçmeyecek şekilde bı anakart link atar misin çok teşekkür ederim.
MSI, VRM'lerin rezalet olduğunun anlaşılması üzerine unify modelini çıkarttı, unify modeli iyidir. Diğer yandan, Gigabyte ürünleri donanım bakımından çok daha iyi bu iki markadan.

Onerin nedir tam olarak bı link gönderebilirsin?
O iki anakartı da almayın. VRM soğutmaları rezalettir. MSI alacaksanız MSI MEG X570 unıfy alabilirsiniz. ASUS'un bu modelini öneririm. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir. İşlemcideki fiyat farklılıkları satıcıların kendi fiyat politikasından kaynaklanır.

Gigabyte X570 Aorus Elite.
ASUS TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi)

Çok özür diliyorum rahatsızlık verdim belki ama bu ikisi arasında hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı