Ryzen 9 5900X undervolt için BIOS ayarları nasıl olmalı?

Teşekkür ederim o şekilde yapayım.

All Core -23 olarak yaptı. Arkadaşın dediği gibi hızlı çekirdekleri -5 -10 diğerlerini -23 yapsam daha iyi mi performans verir?

Hocam -23 yapıp deneyin çökme olmazsa daha iyi termal değerler elde edersiniz. All Core da kullanın bence.

Sizin yerinizde olsam Ryzen Master'dan yapar geçerim hocam.
Selamlar, 7800x3d için de aynı işlemi uygulasam sorun olur mu? Çok anlamıyorum bu detaylardan ama sistemi yeni topladım ve eski sistemime göre fan sesleri biraz rahatsız etti. Amacım daha sessiz çalışması. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam, 7800x3D için de aynı işlemi uygulasam sorun olur mu? Çok anlamıyorum bu detaylardan ama sistemi yeni topladım ve eski sistemime göre fan sesleri biraz rahatsız etti. Amacım daha sessiz çalışması. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sıkıntı olmaz hocam Ryzen Master testini gerçekleştirin all Core şeklinde Curve Optimizer da değerleri girin. Ya da eco mode açın tek çekirdek performansı aynı kalıyor çoklu çekirdekte %3-5 civarı bir kaybınız oluyor. Soğutucunuz nedir bu arada?

Sıkıntı olmaz hocam Ryzen Master testini gerçekleştirin all Core şeklinde Curve Optimizer da değerleri girin. Ya da eco mode açın tek çekirdek performansı aynı kalıyor çoklu çekirdekte %3-5 civarı bir kaybınız oluyor. Soğutucunuz nedir bu arada?
Çok teşekkürler deneyeceğim. COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 2x120mm. Sizce bu işlemci yeterli olur mu?

Çok teşekkürler deneyeceğim. Cooler Master Masterliquid ML240L V2 2x120mm. Sizce bu işlemci yeterli olur mu?

Yani biraz sıcak çalışır hocam tahminimce. Soğutucunuz epey eski nesil pratikte görmek lazım tabii ki. Stress testinde bir bakın derim.

Geri
Yukarı