Ryzen 9 5950X için RAM önerisi

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe 5000 TL mi sırf RAM için? Ben de istiyorum ondan :D

Çok teşekkürler oyunlar ve film izlemek için MHz ve CL değeri kaç olmalı arkadaşlar?

3600MHz CL16 iyi sizin bütçeniz için. AMD için bildiğim kadarı ile 3733 MHz'ten fazlası zarar oyunlarda. CL değeri de 16'nın altında kalsa iyi.

Bütçe 5000 TL mi sırf RAM için? Ben de istiyorum ondan :D

5000 TL vermeye gerek yok :D
Oyun icinde 32 GB RAM'e pek ihtiyac yok.
3600MHz CL16 iyi sizin bütçeniz için. AMD için bildiğim kadarı ile 3733 MHz'ten fazlası zarar oyunlarda. CL değeri de 16'nın altında kalsa iyi.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İlk mesajımda yazdığım Gskill ram güzel gözüktüğü için sormuştum. O sizin yazdığınız gibi 3600mhz ve cl16 ve ryzen için optimize edildiği yazıyordu. Overclook yapmayı bilmediğim için iyi bir şey almak istiyorum.
Birde hocam sormak istediğim bir şey var. Bu ramler düşük mhz de geliyormuş sanırım biosdan bunu düzeltiyormuşuz. Orjinal değerinde gelen ram yok mu ? Hepsini biosdan değiştirmek mi gerekiyor ?

Bir de hocam sormak istediğim bir şey var. Bu RAM'ler düşük MHz de geliyormuş sanırım BIOS'dan bunu düzeltiyormuşuz. Orijinal değerinde gelen RAM yok mu? Hepsini BIOS'dan değiştirmek mi gerekiyor?

Evet, hepsini XMP ayarını açarak orijinal değerlerine getirmeniz gerekiyor. Kolay bir şey. PC'yi başlattığınızda klavyeden "delete" tuşuna art arda basın veya basılı tutun. Veya ilk açılışta zaten önünüze gelecek ekrandan F1 tuşuna basarak BIOS'a giriş yapacaksınız. Bu adımdan sonra XMP profilini "Profile 1" olarak yapın. Ondan sonra F10'a basın, karşınıza "kaydet ve çık" penceresi gelecek. Buna OK deyip ayarları kaydediyorsunuz. Bundan sonra RAM'leriniz orijinal frekanslarında çalışıyor hale geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı