Ryzen 9 5900X'li sistem için RAM önerisi

2 modül var sıkıntı olmaz, 4 olsa sıkıntı olurdu.

16 GB bellekler genelde dual rank oluyor, hem belleğin kendisinin potansiyeli daha düşük oluyor hem de işlemciye bindirdiği yük iki katı oluyor. 2 tane 16 GB taktığınız zaman zaten 4 tane 8 GB takmış gibi oluyorsunuz, ama OC potansiyeli bir tık düşük kalıyor.

Ryzen 5000 belki bu konuda daha iyidir, bilmiyorum. Genelde sorun yaşamamak için 3600 MHz'de kalıp Timingler ile oynamak en mantıklı seçenek oluyor o noktada. Ryzen 5000 ile 4000 görülebilir fakat ancak en kaliteli anakartlar ile.

16 GB bellekler genelde dual rank oluyor, hem belleğin kendisinin potansiyeli daha düşük oluyor hem de işlemciye bindirdiği yük iki katı oluyor. 2 tane 16 GB taktığınız zaman zaten 4 tane 8 GB takmış gibi oluyorsunuz, ama OC potansiyeli bir tık düşük kalıyor.

Ryzen 5000 belki bu konuda daha iyidir, bilmiyorum. Genelde sorun yaşamamak için 3600 MHz'de kalıp Timingler ile oynamak en mantıklı seçenek oluyor o noktada. Ryzen 5000 ile 4000 görülebilir fakat ancak en kaliteli anakartlar ile.
Anladım, en kötü 3733 CL16 kalır :D.

Trident Z Neo alsan :D daha iyi olur hem şık hem de uzun ömürlü zaten RAM'ler uzun ömürlü ürünler ömür boyu garantilidir:D daha G.Skill RAM'ın arıza yaptıgını bozuldugunu ne duydum ne de kullanımda rastladım. Micron falan cok cok profesionel olacaksında anca öyle günlük kullanım için çok fazla bu RAM'ler zaten CL değeri önemli:D bence CL 16 Trident ze Neo :D 3600MHHZ RAM al yeter artarda: Dhynix kullanıyormuş sanırsam G.Skill RAM'lerde: DF4-3600C16D-16gtzn: Samsung b die kullanıyormuş:DD

Son düzenleme:

Geri
Yukarı