Çözüldü Ryzen 9 9700x3D sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yakupk54

Femtopat
Daha fazla  
Sıfır sistem topladım tüm kontrolleri yaptım start dedim kimse yok anakartta CPU ve DRAM ışığı sabit yanıyor, daha önce karşılaşmadığım bir sorun, forumda yazanlara baktım denedim olmadı, BIOS pili sökme, CPU soketi, anakart güç girişleri, soket bağlantıları vs sorun gözükmüyor, anakart güncelleme istiyor olabilir mi?

Sistem:
MSI B650M Mortar Wi-Fi
Ryzen 9 9700x3D.
G.Skill 6000MHz 32 GB.
MSI 850W Gold PSU.
MSI RTX3070 Ti.

Dosya Ekleri

• IMG_2420.jpeg
    IMG_2420.jpeg
    409,3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM'leri yanlış takmışsınız. 2 ve 4. sıraya takılması gerekiyor ve yine açılmıyor ise tek RAM takarak deneyin.
DRAM'deki hatayı BIOS pilini ve RAM'i söküp, 1 dakika sonra önce pili sonra RAM'i takın.

Bu işlem %90 DRAM ışığını söndürür.

Ama CPU ile ilgili bilgim yok kusura bakmayın.

Sıfır sistem topladım tüm kontrolleri yaptım start dedim kimse yok anakartta CPU ve DRAM ışığı sabit yanıyor, daha önce karşılaşmadığım bir sorun, forumda yazanlara baktım denedim olmadı, BIOS pili sökme, CPU soketi, anakart güç girişleri, soket bağlantıları vs sorun gözükmüyor, anakart güncelleme istiyor olabilir mi?

Sistem:
MSI B650M Mortar Wi-Fi
Ryzen 9 9700x3D.
G.Skill 6000MHz 32 GB.
MSI 850W Gold PSU.
MSI RTX3070 Ti.

Güncel BIOS'u Flash'a atıp anakartın arkasında ki BIOS tuşu ile bir yükleme yapın bakalım açılacak mı?

DRAM'deki hatayı BIOS pilini ve RAM'i söküp, 1 dakika sonra önce pili sonra RAM'i takın.

Bu işlem %90 DRAM ışığını söndürür.

Ama CPU ile ilgili bilgim yok kusura bakmayın.

Sanırım BIOS normal ve X serisi işlemcilere destek veriyor sonradan çıkan X3D kodlu işlemcilere destek vermiyor BIOS güncellemesi gerekiyor gibi duruyor, eğer BIOS güncellenecekse işlemcisiz BIOS güncellenir mi acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_2423.png
    IMG_2423.png
    76 KB · Görüntüleme: 27
Sanırım BIOS normal ve X serisi işlemcilere destek veriyor sonradan çıkan X3D kodlu işlemcilere destek vermiyor BIOS güncellemesi gerekiyor gibi duruyor, eğer BIOS güncellenecekse işlemcisiz BIOS güncellenirmi acaba

Evet güncellenir flash belleğin içine atarak yapabilirsiniz anakart güç bağlantısı olması yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı