Ryzen serisine geçmeli miyim?

301230

Decipat
Yer
???
Çok fazla yükseltme yapmayı sevmem, yapacağım zaman da bilgisayarı her şey dahil temelli değiştiririm. 9100F'i satsam, üzerine biraz ekleyip ikinci el Ryzen 5 1600 AF veya 2600 alsam nasıl olur? CS:GO, Black Ops II MP, Mafia III, Fallout 76, Insurgency: Sandstorm gibi oyunlar oynamayı planlıyorum. 1600 AF oyun anlamında çok iyi değilmiş bildiğime göre, dediğim oyunlara yeterli geleceğinden eminim. Şu kadar ekle 3600 al demeyin, o işlemciye asla 1600 TL vermem. Dediğim gibi yükseltme yapmayı pek sevmiyorum, Ryzen serisi yükseltmeye açık, nasıl olur, ne yapmalıyım? Yoksa Intel ile devam mı?

Çok fazla yükseltme yapmayı sevmem, yapacağım zaman da bilgisayarı her şey dahil temelli değiştiririm. 9100F'i satsam, üzerine biraz ekleyip ikinci el Ryzen 5 1600 AF veya 2600 alsam nasıl olur? CS:GO, Black Ops II MP, Mafia III, Fallout 76, Insurgency: Sandstorm gibi oyunlar oynamayı planlıyorum. 1600 AF oyun anlamında çok iyi değilmiş bildiğime göre, dediğim oyunlara yeterli geleceğinden eminim. Şu kadar ekle 3600 al demeyin, o işlemciye asla 1600 TL vermem. Dediğim gibi yükseltme yapmayı pek sevmiyorum, Ryzen serisi yükseltmeye açık, nasıl olur, ne yapmalıyım? Yoksa Intel ile devam mı?
Daha uzun süre yükseltme yapmam dersen 9. nesil İ5 modellerine de bakabilirsiniz. R5 2600 ya da 1600AF almak da mantıklı. Hangisini daha ucuza yapabilirseniz onu yapın.

Gayet güzel olur, alabiliyorken 2600 alıp rahatınıza bakın. Gerek yükseltme olsun, gerekse benzer fiyata 4/4'den ziyade 6/12 işlemci olsun her konuda iyidir. Intel'e 10400 falan alınmayacak ise geçmeyi pek doğru bulmuyorum, keza bütçeniz az çok belli.

Amd CPUlar çekirdek sayısı, iş parçacığı ve önbellek olarak intel işlmecilerden daha ileri yani performans odaklılar.ama senin oynayacağın oyunlar için aşırı güçlü bir sisteme ihtiyacın yok. Uzun ömürlülük ve kararlılık istiyorsan intele devam et.

Dostum bence işlemciniz ile devam edin. Genel olarak işlemcinizi değiştirmeniz size bir katkı sağlamayacak tabii darboğaz yoksa :). Çünkü tek işlemci ile bitmeyecek, anakart değişecek ve RAM'leriniz Dual Channel değilse Dual Channel'a dönüştürmek için maliyetiniz var. Bence genel bir değişime gideceğiniz de böyle arayışa girin.

Geri
Yukarı