Ryzen serisine geçmeli miyim?

9400F yeterli gelecek gibime geliyor. i7-8700 almayı isterdim, 9700 ile pek farkları yok ne de olsa. Tabii fırsatçılar çok olduğu için ikinci el tarafında yine de çok pahalı i7'ler. 9400F 1200 TL'ye sıfır olarak alınıyor. İkinci el tarafında da en ucuz 1000 TL'ye bulabildim. 9400F almak iyi olacak gibi.
9400F işlemci gerek oyun performansı, gerek de besleme performansı ile sizi gayet memnun edecektir. Dediğiniz oyunları sıkıntısız oynatır, 2070 Super'e kadar da yolu var. Anakart avantajı da var, güzel seçim.

Gayet güzel olur, alabiliyorken 2600 alıp rahatınıza bakın. Gerek yükseltme olsun, gerekse benzer fiyata 4/4'den ziyade 6/12 işlemci olsun her konuda iyidir. Intel'e 10400 falan alınmayacak ise geçmeyi pek doğru bulmuyorum, keza bütçeniz az çok belli.
Hocam 1600AF 2600 ile ya kafa kafaya ya da daha iyi sonuçlar doğuran bir işlemci diye biliyorum yanlış mıyım?

Hocam 1600AF 2600 ile ya kafa kafaya ya da daha iyi sonuçlar doğuran bir işlemci diye biliyorum yanlış mıyım?
Yani aralarında sadece 0.2GHz frekans farkı var, o yüzden kafa kafaya işlemciler diyebiliriz. Ancak AF modelini şu anda bulmak bayağı zor, benzer fiyata hatta daha uyguna 2600 varken değmez.

Yani aralarında sadece 0.2GHz frekans farkı var, o yüzden kafa kafaya işlemciler diyebiliriz. Ancak AF modelini şu anda bulmak bayağı zor, benzer fiyata hatta daha uyguna 2600 varken değmez.
He o konuda diyorsanız tabii ki haklısınız bir aralar 800 Tl’ydi ya hocam ondan dededim yanlış anlamayasınız.

Geri
Yukarı