Ryzen sistem RAM'leri 3200 MHz yapınca kapanma sorunu

Perci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM'leri 3200 MHz'ye aldığım zaman oyundayken veya video izlerken PC kapanıyor donuyor oyundan atıyor mavi ekran veriyor. Sorunu çözen veya bilen var mıdır?

Kullandığım sistem:

Ryzen 5 2400G
Asus Prime B350m-k
Gskill Triden Z RGB 2x8 3200 MHz

BIOS ayarları nasıl olmalı? PC'de ısınma sorunu da yok. BIOS güncel ekran kartı Driver'ları güncel.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sadece lisans olmadan mı kullanıyorsunuz.
Böyle kullanıyorsanız Windows lisansı satın alın internet üzerinden. Pahalı birşey değil.
Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans Tr 32&64 Bit - n11.com
Temiz kurulum yapın. Kurulum yaparken lisans anahtarını kaydet. Windows üzerinde kaydetme durumlarında bazen sıkıntı olabilir.

Bu arada Windows kurulum dosyası oluşturmak için.
Windows 10'u Ä°ndirin
Üzerinden aracı şimdi indirin ile programı indirin. Gereken kurulumu Technopat anlatmış.
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat
Aynen alıcam en kısa zamanda bi windows, temiz kurulum yapmayı falan biliyorum o konuda sıkıntı yok, yardımlarınız için teşekkür ederim dediklerinizi deneyip durumu yazarım.

Windows sadece lisans olmadan mı kullanıyorsunuz.
Böyle kullanıyorsanız Windows lisansı satın alın internet üzerinden. Pahalı birşey değil.
Windows 10 Pro 32/64 Bit Türkçe Orjinal Lisans Tr 32&64 Bit - n11.com
Temiz kurulum yapın. Kurulum yaparken lisans anahtarını kaydet. Windows üzerinde kaydetme durumlarında bazen sıkıntı olabilir.

Bu arada Windows kurulum dosyası oluşturmak için.
Windows 10'u Ä°ndirin
Üzerinden aracı şimdi indirin ile programı indirin. Gereken kurulumu Technopat anlatmış.
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat
Hocam dediğiniz gibi ram'leri 3200 MHz ye aldım ama bu sefer mavi ekran üstüne mavi ekran pc açılmadan mavi ekrana geçip duruyor auto ya aldım o şekilde kullanıyorum.

Hocam dediğiniz gibi ram'leri 3200 MHz ye aldım ama bu sefer mavi ekran üstüne mavi ekran pc açılmadan mavi ekrana geçip duruyor auto ya aldım o şekilde kullanıyorum.
Bende de Ryzen 7 var. Bende senin aldığın GSKILL ramleri kullanıyordum, sürekli mavi ekran aldım. Daha sonra Corsair marka ram aldım anakartımın QVL listesinden bakıp, şuanda cayır cayır.

Bende de Ryzen 7 var. Bende senin aldığın GSKILL ramleri kullanıyordum, sürekli mavi ekran aldım. Daha sonra Corsair marka ram aldım anakartımın QVL listesinden bakıp, şuanda cayır cayır.
Hocam ben şimdi bunları satsam zarardayım sizce bios güncellemeleri ile bu sorunu çözerlermi.

Geri
Yukarı