Ryzen sistem RAM'leri 3200 MHz yapınca kapanma sorunu

Perci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM'leri 3200 MHz'ye aldığım zaman oyundayken veya video izlerken PC kapanıyor donuyor oyundan atıyor mavi ekran veriyor. Sorunu çözen veya bilen var mıdır?

Kullandığım sistem:

Ryzen 5 2400G
Asus Prime B350m-k
Gskill Triden Z RGB 2x8 3200 MHz

BIOS ayarları nasıl olmalı? PC'de ısınma sorunu da yok. BIOS güncel ekran kartı Driver'ları güncel.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen alıcam en kısa zamanda bi windows, temiz kurulum yapmayı falan biliyorum o konuda sıkıntı yok, yardımlarınız için teşekkür ederim dediklerinizi deneyip durumu yazarım.

Hocam dediğiniz gibi ram'leri 3200 MHz ye aldım ama bu sefer mavi ekran üstüne mavi ekran pc açılmadan mavi ekrana geçip duruyor auto ya aldım o şekilde kullanıyorum.

@Perci Sizin parçalardan birinde arıza arıyorum hocam. Çünkü ikimizin de sistemi neredeyse aynı idi ve bende bu problemler olmuyor.
Hocam rica etsem bios ayarlarının resmini çekip buraya atarmısın ya acaba bios ayarlarınımı eksik yapıyorum ben .

Anakart ve RAM uyumunu kontrol ettin mi? Ryzenlarda uyum sıkıntısı olabiliyor.

Anakart ve RAM uyumunu kontrol ettin mi? Ryzenlarda uyum sıkıntısı olabiliyor.
Anakartın sitesinden bakıyorum ram'ler uyumlu asus'a mail attım birçok kez çalışması lazım diyolar anlamadım gitti.

Hocam dediğiniz gibi ram'leri 3200 MHz ye aldım ama bu sefer mavi ekran üstüne mavi ekran pc açılmadan mavi ekrana geçip duruyor auto ya aldım o şekilde kullanıyorum.
Bende de Ryzen 7 var. Bende senin aldığın GSKILL ramleri kullanıyordum, sürekli mavi ekran aldım. Daha sonra Corsair marka ram aldım anakartımın QVL listesinden bakıp, şuanda cayır cayır.

Bende de Ryzen 7 var. Bende senin aldığın GSKILL ramleri kullanıyordum, sürekli mavi ekran aldım. Daha sonra Corsair marka ram aldım anakartımın QVL listesinden bakıp, şuanda cayır cayır.
Hocam ben şimdi bunları satsam zarardayım sizce bios güncellemeleri ile bu sorunu çözerlermi.

Bu aralar bu sorun için uğraşıyor zaten firmalar. İleride gelecek olan BIOS güncellemelerini bekleyebilirsin, sonuçta çözülmesi gereken bir sorun.
Ozaman ram'lerimi satmayıp yeni bios beklemeye başlıyorum hocam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…