Ryzen Threadripper 1950X vs i9 9900K

wagle3

Decapat
Yer
İstanbul/Zeytinburnu
Daha fazla  
Meslek
Servis Danışmanı(Otomotiv)
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir bilgisayar toplayacağım ve bunun için şu an araştırma yapmaktayım. İşlemci seçimi konusunda birkaç seçenek arasında kaldım; bilgisayarı ne amaçla kullanacağımı ve tüm kafamdakileri aşağıda belirteceğim yardımlarınızı rica ederim.

Bilgisayarı akşamları işten geldikten sonra oyun oynamak, birkaç basit video edit, ve film izleme gibi işlemler için kullanacağım profesyonel bir oyuncu değilim ancak bu kısa vakitte oyun oynarken problem yaşamak istemiyorum.

Bu seçenekler:
  • AMD Ryzen Threadripper 1920X (12-core/24-thread) 4.0 Ghz Precision Boost (up to 4.2 GHz with XFR) 38 MB Ön Bellek ----> 2.930 TL
  • AMD Ryzen Threadripper 1950X (16-core/24-thread) 4.0 Ghz Precision Boost (up to 4.2 GHz with XFR) 40 MB Ön Bellek ----> 3.610 TL
  • INTEL İ9 9900K (8-core/16-thread) 3.6 Ghz 5.0 Ghz Boost 12 MB Ön Bellek ----> 3.550 TL
  • INTEL İ9 7900X (10-core/20-thread) 3.30 Ghz Boost 4.30 Ghz 13.75 MB Ön Bellek ----> 6.350 TL
Bu parçaların tamamı yurt dışından satın alınacaktır. Ortalama (tahmini) fiyatlarını yanlarına yazdım. Bu seçenekler arasında kaldım fikirlerinizi rica ederim. Herkese iyi günler.

9900K'nın bu bağlamda daha işe yarayacağını anladık da, AMD'yi bu kadar gömmenizi anlayamadım. I3 8100 ile R7 2600'ü karşılaştırmak bile saçmalık. Neymiş 8100 2600'ü alaşağı ediyormuş. Bilginize hayran kaldım gerçekten.

Son düzenleme:
AMD'nin çekirdek sayısı ve ön bellek sayısı uydurmasyon. Neden İntel daha pahalı diye hiç düşünmediniz mi? İntel gerçek ve kaliteli. AMD'nin işi gücü yalan dolan. Palavracı bunlar. AMD almayın.
Bahse girerim ki kenar mahalle bilgisayarcısı falansın. Yorumlarını okudum ve gülmemek için kendimi zor tuttum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı