i9 9900K vs Ryzen 3800X

Ne içtiniz bilmiyorum ama Ryzen'lı Dell'im boştayken fan çalışmıyor, fan! Dell duran fanı sadece bir kaç Intel'li Laptop'a koydu. Isınma sorunu felan yok. Uydurmayalım. Özellikle ikinci seri bu konuda aştı. Ryzen 5 2500u kullanıyorum. Haziran gelene kadar fan sesi duymadım.
Bu normal bir şey, çoğu laptopların belli bir sıcaklığa erişmediği sürece sessiz amaçlı çalışmazlar ancak fanın çalışıp çalışmaması fan ve soğutma tasarımına bağlı en çok. Ne yazık ki AMD özellikle mobil işlemci ve kartlarda çok geride oyun performanslarında sonuç ortaya çıkıyor.

1 ay önce i9 9900k aldım ve pişman olmalı mıyım? Ryzen çok efsane işlemciler çıkıyor ve i9'a göre ucuz.
Alınmış mala kötü denilmez. Her zaman daha iyisi çıkacak. Oho ben 6700k aldığımda, en iyisini aldığımı düşünürken 7700k şak diye duyuruldu. Neyse 7700k çokta güçlü değil derken Ryzen çıkıp piyasayı altüst etti. Zamanında 850 evo SSD aldım. Kurulumu yaptığım gün hepsiburada.com'da 860 evo stoklara girdi :)

Alınmış mala kötü denilmez. Her zaman daha iyisi çıkacak. Oho ben 6700k aldığımda, en iyisini aldığımı düşünürken 7700k şak diye duyuruldu. Neyse 7700k çokta güçlü değil derken Ryzen çıkıp piyasayı altüst etti. Zamanında 850 evo SSD aldım. Kurulumu yaptığım gün hepsiburada.com'da 860 evo stoklara girdi :)
Bende Acer VX15 aldım daha 4 ay kullandım aynı fiyata Nitro 5 çıktı [emoji3]

Sıkıntınız olmasın, 9900k oldukca üst düzey zaten, Ryzen gelip ezse de sorun yok şahsen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı