i9 9900K vs Ryzen 3000

mrokn

Hectopat
Merhaba. i5 8600k ve RTX 2080’i 2K çözünürlükte kullanıyorum.
İşlemciyi değiştirmek istiyorum. Çoklu çekirdek kullanan oyunlarda yetersiz kalmaya başladı.

i9 alacak bütçem var ama yine de performansı yeni çıkacak Ryzen 3000 serisine göre düşündürmüyor değil.

Sizce i9 mı almalıyım, yoksa Ryzen 3000 serisini beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunuzu cevaplarken ülke ekonomisini de hesaba katmam gerekirse kesinlikle hemen 9900K alın derim. Ryzen 3000 çıktığında doların 7 TL olması ihtimali seçimin tekrarlanması açıklamaları gerçekleşirse kaçınılmaz.

Bu arada şunu belirteyim: 8600K'da çekirdek yüzünden sorun çıkartacak oyun olduğunu da düşünmüyorum. Optimizasyon sorunu olan oyunlar için gereksiz masraf yapmayın.

Bu sorunuzu cevaplarken ülke ekonomisini de hesaba katmam gerekirse kesinlikle hemen 9900K alın derim. Ryzen 3000 çıktığında doların 7 TL olması ihtimali seçimin tekrarlanması açıklamaları gerçekleşirse kaçınılmaz.

Bu arada şunu belirteyim: 8600K'da çekirdek yüzünden sorun çıkartacak oyun olduğunu da düşünmüyorum. Optimizasyon sorunu olan oyunlar için gereksiz masraf yapmayın.

Haklısınız en önemli nokta da, ülke ekonomisinin belirsizliği. Ne yazık ki bu durum, karar verirken aceleci davranmaya sürüklüyor.

Alıp almama konusun da kısa bir süre daha düşünüp, dediğiniz gibi tercihimi İ9 dan yana kullanacağım.

Allahtan geçen sene Şubat ayında PC Topladım. Dedim ki ne olur ne olmaz ben şimdiden bilgisayarımı alayım. "Eyyy", "Meyy" ler başlamadan Dolar fazla yükselmeden hayalime kavuşayım dedim. Çok mutluyum bu konuda iyi ki zamanında PC toplamışım.

Sende @Recep Baltaş 'ın dediğine uy! En azından o işlemciyi bu fiyatlarda kaçırmamış olursun.

Threadripper almalısınız artık 8 çekirdek devri bitti. 6 çekirdekle Facebook'a giremezsiniz.

İşin şakası bir yana 6 çekirdeğin yetersiz kalacağı oyun henüz yok şu an, Recep Bey'in de bahsettiği gibi optimizasyon sorunu var.

8600K yeterli bir işlemci ben sizin yerinizde olsam masraf yapmazdım, size herhangi bir artısı olmayacak oyunlar için. 5-10 FPS dışında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı