Ryzen3 2200G sistem yükseltme

merterden19

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum.
Şu anki hali, MSI A320 Pro-e anakart, Ryzen 3 2200G CPU, 8 GB DDR4 2666 MHz bellek, 500 GB SSD, MSI RX 570 4 GB ekran kartı.

CPU değiştirmek ve 8 GB daha bellek ekleme düşüncem var.
Ancak aralıkta kaldım, şu anki anakartım 3. nesil işlemci desteği var mı? Araştırdım ancak emin olamadım.
Eğer varsa Ryzen 5 3600 takmayı düşünüyorum. Yoksa Ryzen 5 2600 takacağım.
Belleği de gelecek ay almayı planlıyorum.

Onun haricinde sistemimden memnunum istediğim oyunları çalıştırıyor ama 2. ekran taktıktan sonra anlık yaptığım işlem sayısı artınca işlemcim yetersiz gelmeye başladı.

Mesela arka planda Knight Online devamlı açıktır, pazar falan yapıyor. Yanında başka bir oyun oynuyorum bazen de arkaplanda film oynuyor birkaç uygulamam daha açık olduğunda işlemci zorlanmaya başlıyor.
O yüzden öncelikli olarak işlemci değiştirmek istiyorum.

Ama aklıma takılan hem anakartın 3. nesil desteği hem de yeni işlemciden alacağım performansı etkiler mi? Sonuçta giriş seviyesi bir anakart bu.
Eğer çok performans farkı olacaksa anakartımı da değiştireyim ama zorlamaması lazım beni. Ha bir süre bu şekilde idare edip daha sonradan da bir anakart alabilirim.

Hocam Ryzen 5 3600 destekler ama BIOS güncellemesi olması lazım. Anakart biraz ısınır 3600 ile ama ileride değiştiririm diyorsan idare eder. Tavsiyem elinizdeki RAM yerine 3200 MHz 2 tane RAM almanız AMD işlemcilerde MHz önemli.

Hocam Ryzen 5 3600 destekler ama BIOS güncellemesi olması lazım. Anakart biraz ısınır 3600 ile ama ileride değiştiririm diyorsan idare eder. Tavsiyem elinizdeki RAM yerine 3200 MHz RAM almanız AMD işlemcilerde MHz önemli.

Aynen biliyorum ancak bu sistemi tam 2 yıl önce aldım. Normalde parça parça toplamaya kalksam o zamanlar 4 bin TL civarlarında bir fiyat çıkıyordu ama bunu bilindik bir teknoloji mağazasından 3 bin TL gibi uygun fiyata sıfır kutulu garantili olarak almıştım. O yüzden kaçırmak istemedim ufak tefek böyle eksik yanları var ama bence aldığım fiyata göre makul diye düşündüm.

Aynen biliyorum ancak bu sistemi tam 2 yıl önce aldım. Normalde parça parça toplamaya kalksam o zamanlar 4 bin TL civarlarında bir fiyat çıkıyordu ama bunu bilindik bir teknoloji mağazasından 3 bin TL gibi uygun fiyata sıfır kutulu garantili olarak almıştım. O yüzden kaçırmak istemedim ufak tefek böyle eksik yanları var ama bence aldığım fiyata göre makul diye düşündüm.
Fiyata göre iyi hocam ben sadece yaparsanız memnun kalacağınız şeyleri yazdım.

Geri
Yukarı